Arengufond kaasas taas vanad äripartnerid

Birjo Must 23. märts 2011, 00:00

2008. aastal ostis Arengufond koos Sibo Investiga 49%se osaluse firmas Ilmarine Engineering. Kokku lubati firmasse investeerida 20 miljonit krooni.

my!WIND on asutatud Arengufondi investeerimisportfelli kuuluva suurklientidele suunatud ettevõtte Goliath Wind tegevjuhi Lars Machi eestvedamisel, et täita ka jaeklientide nišši, nagu suvilate ja maakodude omanikud.

Machi kinnitusel loodetakse juba tänavu suvel esimesed my!WINDi turbiinid välitestimiseks püsti panna ning seejärel käivitada seeriatootmine.

Arengufondi investeeringute juhi Heidi Kakko sõnul investeerib Arengufond majanduslikust ratsionaalsusest lähtudes ettevõtete omakapitali ja teeb ühe kaasinvestoriga alati mitu ühist investeeringut. "Teeme seda ainult siis, kui erasektorist leiame projekti kaasinvestorid," selgitas Kakko.

Küsimusele, miks on kaasinvestoriteks sama äriseltskond, vastas Kakko, et kuna Arengufondi tegevuse üks eesmärk on äriinglitest (ettevõtja, kes otsib oma vabale rahale kasumlikku väljundit, omandades osaluse alustavas ettevõttes - toim) investorite arendamine, plaanib Arengufond teha erinevate kaasinvestoritega igaühega 3-4 investeeringut.

"Sibo Invest on äriinglite investeerimisfirma, kes pärast Arengufondiga kaasinvesteerimist on hiljem investeerinud ka iseseisvalt või koos teiste investoritega," rääkis Kakko.

Alati mitu investeeringut käsil. Kakko märkis, et Arengufond julgustab investoreid alati investeerima mitmesse projekti, et vähendada ebaõnnestumisest tingitud kapitali kaotamise riski.

"Kaasinvestorid, nagu antud juhul Sibo Invest, sisenevad ettevõttesse koos Arengufondiga, saades sama investeeringu eest sama suure osaluse ettevõtte omakapitalis. my!WINDi puhul on tegemist erandliku spin-off ettevõttega, mis kasvas välja Goliath Windist, kus nii Arengufond kui ka Sibo Invest olid juba mõlemad investoritena sees," sõnas Kakko.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 18:50
Otsi:

Ava täpsem otsing