Agnes Makk: aeg on ärisid polsterdada, mitte arendada

Anne Oja 13. oktoober 2011, 00:00

Äripäeva küsimustele vastab 20. oktoobril Swedbank Investeerimisfondide juhi kohalt ja Swedbankist lahkuv Agnes Makk.

Kuidas rahustaksite praegusi Swedbank Investeeringute kliente, kes võtavad Teie lahkumist kui ohtlikku märki? Swedbanki äri ei ole rajatud üksikutele inimestele, vaid tugevatele meeskondadele.

Minu hinnangul on Eesti meeskonda leitud tugev pensionifondide juht, uuel nädalal liitub kogenud aktsiafondide juht, firmas töötab Eesti üks parimaid vastavuskontrolli juhte. Investeerimine on meeskonnatöö.

Mida peale investeerimisfondide olete Swedbankis veel üles ehitanud või käivitanud? Koos meeskonnaga ehitasin üles krediitkaartide äri, mis pärjati ka Turundusteo auhinnaga. Ka eluasemelaenudes panustasin tootearendusele.

Milliseid plusse ja miinuseid saaksite suurpangas töötamise juures nimetada? Juhtiv organisatsioon võimaldab palgata juhtivaid spetsialiste. Just koostöö andekate ja pühendunud eri valdkonna tippspetsialistidega motiveeris enim.

Miinus on see, et organisatsiooni kasvades läheb paratamatult üha enam auru projektide läbiviimisele.

Kui meenutate, milline hetk oli Swedbankis töötamise aja jooksul kõige raskem ja mille üle kõige rohkem rõõmustasite? On keeruline ühte hetke välja tuua.

Põnev ja vastutusrikas on töötada turuliidri juures.

Oleme turul paljusid trende loonud. Meie tegevusel on turul väga suur ulatus ja mõju. Seetõttu pakub töö siin tohutult väljakutseid, aga ka üksjagu stressi.

Mis majandussektoris ja kellena tahaksite edaspidi töötada? Olen käivitaja, looja, asjade pööraja. Võin võtta erinevaid rolle sellel skaalal.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 19:03
Otsi:

Ava täpsem otsing