Juku Mänguasjakeskust ähvardab pankrot

Birjo Must 14. oktoober 2011, 00:00

Jukat Eesti vastu esitas pankrotimenetluse algatamise avalduse OÜ Da Vinci Invest. Praegu teadaolevate võlgade suurus küündib 70 000 euroni.

"Kui teine pool vastab pärast pooltteist aastat nõude esialgsele omanikule, et kõik meie kaubad ja osakud on pangale panditud ja raha meil pole, siis pole muud võimalust kui pankrotiavaldus kohtule esitada," põhjendas võlausaldaja Da Vinci Invest OÜ omanik Andrus Braunbrück.

Avalduse kohaselt on Jukat Eesti võlgnevuse suuruseks 32 338 eurot. Kahe ettevõtte peale kokku ulatub võlg Braunbrücki hinnangul umbes 60 000-70 000 euroni. Pankrotimenetluse nõuete katteks olevat arestitud kaubamärgid Juku Mänguasjakeskus ja Kaks Karu ning ettevõtte liiklusvahendid pandud võõrandamise keelu alla.

Jukat Eesti juhatuse liikme Tomas Paleviciuse sõnul on avalduse aluseks olev võlanõue ebaselge ja seetõttu tuleks tema arvates avalduse esitajal esmalt pöörduda oma nõude olemasolu ja selle suuruse väljaselgitamiseks kohtusse tavalises korras, mitte pankrotiavaldusega. Avalduse esitajaga polevat OÜ Jukat Eesti kunagi ühtegi lepingut sõlminud.

OÜ Jukat Eesti pankrotimenetluse läbiviimiseks pole Paleviciuse hinnangul alust, kuna puudub maksejõuetuse olukord. "Mõned isikud arvavad, et pankrotiavalduse esitamine on tõhus mõjutusvahend oma soovide läbisurumiseks. Meil on alust arvata, et ka praegu on avalduse esitaja teadlik sellest, et pankrotiolukorda tegelikult ei eksisteeri," viitas ta maksuameti kodulehel olevale maksuvõlglaste otsingule.

Võlausaldajaid olevat Jukat Eestil aastate jooksul kogunenud palju, internetist on näha, et asi sai alguse juba 2009. aastal ja kestab siiani, rääkis Braunbrück.

Palevicius aga loodab, et kohus teeb üsna pea lahendi, millega kõrvaldatakse kahtlused OÜ Jukat Eesti maksevõime osas.

Jukat Eesti OÜ 2010. aasta müügitulu ulatus 89 miljoni kroonini (5,7 mln eurot) ja kahjum oli 1,1 miljonit krooni (70 000 eurot).

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 19:04
Otsi:

Ava täpsem otsing