Antropovi võlavaidlus tagasi maakohtus

08. jaanuar 2014, 00:00

Tallinna ringkonnakohtu otsusega peab Harju maakohus uuesti ja seekord sisuliselt arutama OÜ Nord Business Group hagi Robert Antropovi vastu ligi 64 000 euro suuruse võla ja 24 000 euro suuruse viivise väljamõistmiseks.

Antropov esitas sellele otsusele riigikohtusse kassatsioonkaebuse.

Politseiameti endise peadirektori Antropovi väidetav võlg pärineb 2007. aastast, kui ta tollal Reformierakonna liikmena kandideeris Lääne-Virumaal riigikogusse ning tema kampaaniat korraldas reklaamifirma Droom. Pankrotistunud Droomi nõude Antropovi vastu omandaski Nord Business Group.

Harju maakohus leidis eelmise aasta märtsis, et lepingujärgne nõude loovutus Droomi poolt ei ole kehtiv, kuna nõuded ei ole selgesti määratletavad, arusaadavad, ning seetõttu ei vasta nõuete loovutamine seaduses sätestatud põhimõttele.

Ringkonnakohus tühistas aga maakohtu otsuse ja saatis asja maakohtule uueks läbivaatamiseks, sest võlaõigusseaduse järgi võib võlausaldaja oma nõude võlgniku nõusolekust sõltumata anda lepingu alusel tervikuna või osaliselt üle teisele isikule. Nõuet ei või loovutada, kui loovutamine on seadusest tulenevalt keelatud või kui kohustust ei saa selle sisu muutmata täita kellelegi teisele kui senisele võlausaldajale.

Milline on nõude suurus? “Kuna maakohus on jõudnud nõude loovutamise kehtivuse osas eeltoodu põhjal ekslikule järeldusele, on kohus jätnud andmata hinnangu nõude aluseks olevatele dokumentidele ja tuvastamata nõude põhjendatud suuruse. Asja uuel läbivaatamisel tuleb maakohtul nimetatud minetused kõrvaldada. Selleks tuleb esmalt teha selgeks OÜ Droom ja kostja vahelise lepingu sisu ja tuvastada, millises mahus valimiskampaania tegemises lepingupooled täpsemalt kokku leppisid. Seejuures tuleb vastata kostja vastuväitele, et määratud oli ligi 400 000 krooni suurune eelarve piirang,” leidis ringkonnakohus.

Antropov esitas jõulude eel ringkonnakohtu lahendile riigikohtusse kassatsioonkaebuse.

Eelmise aasta oktoobris Urmas Sõõrumaa firma US TradingHouse OÜ juhatuse liikme kohale asunud Antropovilt ja tema advokaadilt Andres Aavikult ei õnnestunud kohtuotsuse kohta kommentaari saada.

2 miljonit krooni. 2012. aasta detsembris toimunud maakohtu istungil rääkis Antropovi kampaaniat vedanud reklaamifirma Droom juhatuse liige ja üks osanikest Heiki Penu, et Droomi korraldatud valimiskampaania läks maksma üle kahe miljoni krooni, kuid Antropov selle eest nii palju maksta ei soovinud.

AS Paldiski Sadamad, mille juhatusse Antropov sel ajal kuulus, turgutas Antropovi kampaania eelarvet 424 800 krooniga. Septembris 2008 maksis Antropov veel 341 665 krooni ära. Ülejäänut, 1,12 miljonit krooni, keeldus ta maksmast väitega, et tema valimiskampaania kulud läksid kokkulepitust suuremaks.

Kuna Antropov võlga ära ei maksnud, siis müüs Penu nõude Antropovi vastu inkassole maha.

OÜ-lt Raetransport liikus nõue Antropovi vastu edasi Nord Business Group OÜ-le, kes esitas hagi kohtusse. Ettevõte kuulub Virumaa Inkassoga seotud Toomas Tatrikule.

Võlgadesse uppunud Droomi pankrot kuulutati Pärnu maakohtus välja oktoobris 2008.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
07. January 2014, 19:30
Otsi:

Ava täpsem otsing