Mida oodata Balti börsifirmadelt?

28. jaanuar 2014, 00:00

Reedel teatas neljanda kvartali majandus­tulemused Tallinna Vesi, kasum tuli alla LHV ja Swedbanki analüütikute ootuste. Milliseid tulemusi prognoositakse teistele Tallinna, Riia ja Vilniuse börsifirmadele neljandaks kvartaliks?

Swedbank kirjutab neljanda kvartali tulemuste eelvaates, et ootab samasugust trendi, mida nähti eelmise aasta esimese üheksa kuu jooksul – järk-järgult suurenev vastutuul muudab analüüsitavatel ettevõtetel keeruliseks paremaid tulemusi näidata. 2012 on seadnud väga kõrge võrdlusvundamendi käibe kasvu ja kasumlikkuse marginaalidele. Peale selle on paranev Balti piirkonna makromajanduse olukord toonud kaasa konkurentsi kasvu ja suurenenud kulusurved.

Silvano suhtes vastakad ootused. Suurimat neljanda kvartali puhaskasumi kasvu ootab Swedbank pesutootjalt Silvano Fashion Group. Swedbanki prognoositav 1,87 miljonit eurot on 50% rohkem kui 2012. aasta neljandas kvartalis. Sealjuures ­ootab Swedbank  EBITDA-le 210protsendilist kasvu, 3,50 miljonile eurole. “Silvano suutis kolmandas kvartalis oluliselt parandada kasumlikkust ja me ootame neljandas kvartalis sama trendi jätkumist, kuna toorainete hinnad on vähenenud ja me eeldame, et ettevõte suudab oma tootmis­kulusid kontrolli all hoida,” ütles Swedbank, kelle aktsiasoovitus Silvanole on neutraalne.

LHV aga prognoosib Silvano puhaskasumile 62,3% langust, 0,6 miljonile eurole. “Venemaa majanduslikud ja rahanduslikud raskused mõjutavad suuresti IV kvartali tulemusi,” ütles LHV oma eelvaates. Käibele ootab LHV 8,7% langust, 23,4 miljonile eurole, Swed­bank 2% kasvu, 26,23 miljonile eurole.

Merkole oodatakse kasumi suurt kukkumist. Suurimat langust prognoosib Swedbank Merko Ehituse puhaskasumile ja seda 48%, 2,3 miljonile eurole. LHV prognoosib Merko puhaskasumile 61,2% langust. Käibele ootab LHV 2,7protsendilist kasvu, 73,3 miljonile eurole, Swedbank 7protsendilist langust, 66,12 miljonile ­eurole. “Me eeldame, et Merko jääb alla 2012. aasta IV kvartali kasumlikkuse tasemele, kuna kõrgete marginaalidega kinnisvaraarenduse segmendi osakaal tuludes väheneb,” ütles Swedbank.

Nordeconi tasub osta. Nordeconi puhaskasumiks prognoosib Swedbank “tugev osta” soovituse juures 0,13 miljonit eurot. LHV “osta” soovituse juures 0,7 miljoni eurost kasumit.

Käibele ootab LHV 5,2% kasvu, 44,6 miljonile eurole, Swedbank 2% langust, 41,89 miljonile eurole.

Olympicul peaks kasvama nii käive kui ka kasum. LHV foorumlaste lemmikettevõttelt Olympic Entertainment Groupilt ootavad nii LHV kui ka Swedbank kasumile ja käibele kasvu.

Swedbank prognoosib “tugev osta” soovituse juures 11protsendilist kasumi kasvu, 7,20 miljonile eurole, LHV “neutraalse” soovituse juures 6protsendilist kasvu, 6,9 miljonile eurole. OEG hasartmängutulu kasvas neljandas kvartalis 7,1%, 37,3 miljonile eurole.

Tallink: kui palju kasum kukub? Tallinna börsi suurima ettevõtte Tallinki puhaskasumile prognoosivad nii LHV kui ka Swedbank 4. kvartaliks langust – Swedbank 23%, 4,42 miljonile eurole, LHV 7,4%, 5,3 miljonile eurole. EBITDA-le prognoosib Swedbank 6protsendilist langust, 30,3 miljonile eurole ja seda eelkõige müüdud toodangu omahinna tõusu ja personalikulude tõttu.

Arco Vara käibes suur tagasilöök. Suurimat käibelangust prognoosib LHV Arco Varale ja seda 61,5%, 1,8 miljonile eurole. Põhjus peitub peamiselt ehitusteenuse vähenemises. Puhaskasumiks ootab LHV 2,2 miljonit eurot. Swedbank Arco Vara ei kata.

Premiale saab otsustavaks kala. Premia käive üllatas LHVd. “Premia Foods üllatas meid neljanda kvartali käibe 32,5protsendilise kasvuga, 26 miljonile eurole. Suurim küsimärk ja otsustav tegur kvartalitulemustes saab olema kalasegmendi kasumlikkus,” ütles LHV oma eelvaates. “Osta” soovituse juures prognoosib LHV Premiale 0,3 miljoni eurost kahjumit.

Harju Elektri käibe langus väiksem kui kvartal varem. 21,6% suuremat puhaskasumit ootab LHV Harju Elektrile. LHV prognoosib, et Harju Elektri puhaskasum tuleb 0,2 miljonit eurot. Käibele näeb aga 9,7protsendilist langust, 11,3 miljonile eurole. LHV sõnul tuleb neljanda kvartali müügi langus väiksem kui kolmandas kvartalis, sest Soome turu kokkutõmbumine on prognoosi järgi möödas.

Kaubamajal nõrgad kasuminumbrid. Tallinna Kaubamaja puhaskasumi puhul on LHV-l ja Swed­bankil sarnane nägemus, mõlemad näevad 11%-list langust, 7,3 miljonile eurole. “Me ootame kvartaliks nõrkasid kasuminumbreid,” ütles LHV, kelle sõnul on erilise tähelepanu all supermarketite segmendi marginaalid.

Ekspress seisab paigal. Ekspress Grupi puhaskasumile ootab LHV 6,2protsendilist langust, 1 miljonile eurole. Swedbank Ekspress Grupi puhaskasumile muutust ei prognoosi ning näeb seda püsimas 2012. aasta neljanda kvartali 1,11 miljonil eurol. Ka 16,45 miljoni eurosele käibele ei prognoosi Swedbank ega LHV muutust.

Baltikal väike käibe kasv, kasum kahaneb. Baltika puhaskasumile prognoosib LHV 18,2%-list langust 0,9 miljonile eurole. Käibeks ootab LHV 16,8 miljonit eurot, mis on 3,6% rohkem kui 2012. aasta neljandas kvartalis.

Riia ja Vilniuse suurim tegija Šiauliu Bankas. Riia ja Vilniuse börsifirmadest ootab suurimat puhaskasumi kasvu LHV Šiauliu Bankaselt ja seda 180%. LHV sõnul aitab kasumi kasvule kaasa Ukio Bankase varade ülevõtmine. Läti ettevõttele LSC Group prognoosib LHV puhaskasumi 110,6% kasvu, 1,2 miljonile eurole. Swedbank prognoosib City Service’i puhaskasumile 135%, kasvu 9,3 miljonile eurole ja seda uutele turgudele (Poola, Hispaania) laienemise tõttu. Olainfarmile ootab Swedbank 12% nõrgemat kasumit ning käibe püsimist 25 miljonil eurol.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
27. January 2014, 18:39
Otsi:

Ava täpsem otsing