Laupäev 10. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Soomlaste Jolla laienes Eestisse

29. aprill 2014, 00:00

Nokia endiste töötajate loodud Jolla alustas oma seni ainsa mudeli müümist Elisa esinduste kaudu, tuues siinsele turule ka operatsioonisüsteemi Sailfish.

Jolla kaasasutaja Marc Dilloni sõnul loodab ettevõte uue telefoni ja operatsioonisüsteemiga murda seniste turuvalitsejate talasid, pakkudes mõningaid erinevusi vastavalt muutuvale kasutajaskonnale.

Dilloni sõnul uurivad nuti­telefonide omanikud oma seadmeid päeva jooksul nii tihti, et Jolla lisas võimaluse jälgida sama ajal kuni üheksast rakendust korraga. Kaasasutaja teatel on selline meetod efektiivseim aja kasutamise vorm.

Elisa Eesti juhile Sami Seppänenile meeldib, et Jolla on ehitanud saja inimesega telefoni, mida pole suutnud konkurendid sadu kordi suurema töötajaskonnaga. “Jolla on kõige avatum ja lubab kasutajal otsustada, milline välja näha, millises asendis ja järjekorras on ekraanil nähtu jne,” ütles Seppänen.

Dilloni sõnul on Jolla pannud palju jõudu aku arendamisse, kuid jääb praegu selgelt konkurentidele alla. Ta tunnistab, et kuigi tehniliste omaduste järgi pole Jolla kõige atraktiivsem, siis telefoni eelistavad potentsiaalsed kliendid kasutajasõbralikkuse tõttu.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. April 2014, 19:29
Otsi:

Ava täpsem otsing