Soome sokitootja kolib tootmise Tallinna

15. mai 2014, 00:00

Soome soki- ja sukatootja ­Nanso koondab kodumaal ligi 60 töötajat ning kolib hiljemalt talveks pea kogu tootmise Tallinna. Siin töötavad emafirma jaoks juba tütarfirma Nanso Group Eesti ja sidusfirma AGN.

Nanso koondab Soomes 62 töötajat, 41 neist Nokias asuvas tehases. Kauppalehtile antud intervjuus ütles Nanso tootmisjuht Leena Syrjälä, et see on vajalik firma konkurentsivõime ning kasumlikkuse tõstmiseks. Soomes on kodumaine nõudlus trikotaažtoodete järele vähenenud ning kasvu pole lähiajal näha. Firma käekäiku on mõjutanud suuresti ka nõudluse vähenemine Vene turul.

Ligi 80% Nanso tooteist õmmeldakse juba praegu Tallinnas allhankena. Tootmise kolimine Tallinna toimub Syrjälä sõnul järk-järgult sügisel ning talve hakul. Ta lisas, et need muudatused on vajalikud, et tulevikus siiski tootmist ka Soomes jätkata.

Nanso Group Eesti juhi ­Andres Ergma sõnul kolib Soome emafirma osa trikooõmbluste üksusest Eesti firmasse AGN, millest kuulub Nanso OY-le 40 protsenti. Praegu teeb AGN ­Nansole allhanketöid.

AGNi juhatuse liige Olar ­Gofman jäi teemat kommenteerides napisõnaliseks. “Siin on väike müra, Soome Nansol on plaanis võib-olla midagi teha, aga see, et Soomest praegu Tallinnasse osa tööd ära toodaks, ei vasta tõele. Neilt tuli ära ainult kümme inimest, kusjuures needsamad kümme inimest töötasid ka siinsamas Eestis, nad pole Soomest ära tulnud,” ütles ta.

Nanso senise 40% osaluse suurendamisest AGNis pole Gofmani sõnul juttu olnud.

95% Nanso Eesti toodangust läheb ekspordiks Skandinaaviasse, peamised kaubamärgid on Finnwear ja KS.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
14. May 2014, 18:53
Otsi:

Ava täpsem otsing