Mage aastavahetus Sao Paulos?

Liis Kängsepp 31. detsember 2008, 13:45

„Aastavahetus Sao Paulos?!“ ilmutavad eranditult kõik mu Rio de Janeirost pärit sõbrad täielikku mõistmatust minu otsuse suhtes võtta 2009 vastu Sao Paulos mitte Rios.

-- @page { margin: 2cm } P { margin-bottom: 0.21cm } -->

„Mu ämm palus küsida, kas sa ikka tead, et Sao Paulos ei toimu Rioga võrreldes aastavahetusel suurt midagi,“ uurib ääri-veeri ka üks Sao Paulos elav sõber, kelle juures loodan öömaja saada.

Jah, muidugi, kui kõik sulle pidevalt korrutavad, kui fantastiline on aastavahetus Rios ja kui mage Sao Paulos, saab intelligentne inimene suhteliselt kiiresti aru, et võib-olla võttis ta vastu eriti nõmeda otsuse.

„Mu boyfriend pakkus mulle võimalust veeta aastavahetus Rios Urcas või Copacabanas mingis klubis, aga ma ütlesin talle, et meil toanaabriga on Sao Paulos juba plaanid tehtud,“ valgustab mulle laupäeval oma aastavahetusplaane kaks aastat Sao Paulos elanud Ingrid.

„Kas sa oled hull,“ on nüüd minu kord silmi pungitades hüüatada, „sul on kutse prestiižete linnaosade peentele pidudele ja sina loobud sellest, kuna su toanaaber tuleb Austraaliast tagasi?!“

Ingrid vaid ohkab. Ta on veetnud jõulunädala Rios oma uue Brasiilia boyfriendi vanemate juures, kes elavad Copacabanas ja on suhteliselt jõukal järjel ning pidanud umbes miljon korda aru andma, kuidas ta suutis teha nii rumala otsuse ning – mis olulisem – kuidas tal õnnestus oma carioca päritolu poisssõpra veenda, et vaikne korteripidu on rohkem väärt kui rikaste ja ilusate jämm Rios. Ingridil on kaks vabandust – ta ei teadnud, et aastavahetus Rios on pea iga brasiillase unistus ning tema boyfriend ei käinud talle eriti peale, et ta ümber mõtleks ja otsustaks mitte jääda Sao Paulosse.

„Rio on meie jaoks glamuurne, aastavahetus seal on midagi, millest me kõik tahaksime osa saada,“ tunnistab mulle paulistana (Sao Paulo elanik) Juliana, „kahjuks tänapäeval pole enam paljudel piisavalt raha, et aastavahetuseks Riosse sõita, seega koguneme me hoopis Avenida Paulistale.“

Sao Paulo finantskeskuses, Avenida Paulistal toimuvad uusaastaööl eri kontserdid, mille lavade ülespanekut alustati juba päevi tagasi ning juba umbes kaks päeva enne aastavahetust on Paulista suureks peoks peaaegu valmis. Kontserdilava on püsti, bändid teevad veel viimaseid proove, liiklusskeemid on läbi mõeldud ning teisaldatavad välipeldikud seisavad pikkades ridades, oodates napsuseid peolisi.

Kuid enne veel, kui päris pidu saab alata, seab iga korralik paulistana veel sammud pesupoodi. Uus aasta tuleb vastu võtta uues aluspesus, nii näeb ette kohalik traditsioon. Vallalised peaksid kandma punast pesu, eri värvid soodustavad teatud eesmärkide saavutamist ning kindlasti tuleb meeles pidada, et uut aastat ei tohi mitte mingi hinna eest tervitada musta värvi aluspesus.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 19:14
Otsi:

Ava täpsem otsing