Statistika: põhivarainvesteeringud

13. juuli 2009, 10:47

2009. aasta I kvartalis tegid Eesti ettevõtted statistikaameti andmetel investeeringuid põhivarasse 8,5 miljardi krooni väärtuses. See on 10% võrra vähem kui aasta tagasi esimeses kvartalis, mil investeeringute maht oli 9,4 miljardit krooni.

Investeeringud hoonete ja rajatiste ehitamisse ja rekonstrueerimisse kahanesid aastatagusega võrreldes veerandi võrra ning jõudsid selle aasta esimeseks kvartaliks 2,3 miljardi krooni tasemele.

Üllataval kombel suurenesid investeeringud hoonete ja rajatiste soetamisse. Põhivarainvesteeringud hoonete ja rajatiste soetamisse suurenesid aastatagusega võrreldes 30% võrra, kasvades 2,3 miljardi kroonini.

Vähenev põhivarainvesteeringute maht näitab ettevõtete ebakindlust tuleviku suhtes - ettevõtted ei julge teha investeeringuid.

Investeeringute äkilist suurenemist hoonete ja rajatiste soetamisse tuleb tõenäoliselt pidada mõne üksiku suurema tehingu läbiviimiseks. Vaevalt maksab sellele otsida seletust kinnisvaraturu pöördumisest languselt tõusule.

Ettevõtete investeeringud põhivarasse kvartalite lõikes, sh hoonete ja rajatiste ehitamine ja rekonstrueerimine ning hoonete ja rajatiste soetamine, miljon krooni

Ettevõtete investeeringud põhivarasse kvartalite lõikes, sh. hoonete ja rajatiste ehitamine ja rekonstrueerimine ning hoonete ja rajatiste soetamine, miljon krooni

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 19:14
Otsi:

Ava täpsem otsing