Taavi, õpi ja õpeta!

24. november 2014, 15:27
Ken Rohelaan
http://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20141124/OPINION/141129854/AR/0/Ken-Rohelaan.jpg

Peaminister Taavi Rõivas võiks läbida koolituse, miks ei tohi poliitilised organisatsioonid demokraatlikus ühiskonnas ära kasutada apoliitilisi organisatsioone ja sündmusi, pakub välja ajakirjanik Ken Rohelaan.

Ühelt poolt võib Rõivase Ämari-skandaalis peaministri kõrval süüdlaseks pidada ka kaitseväge. Riigi julgeoleku eest vastutav organisatsioon pole seni ammendavalt selgitanud, miks lubas apoliitiline institutsioon ühel erakonnal, täpsemini valitsusliitu dirigeerival parteil valimisreklaami teha. On vaid teada, et hilisemad reklaamisoovid lükkas kaitsevägi tagasi.

Seega Reformierakonna korratud dogma, et ka teised erakonnad võivad samamoodi reklaami teha, ei pea paika. Selles mõttes toimis kaitsevägi järgmistel juhtudel õigesti, hoidudes juba tehtud viga kordamast.

Aga nüüd tuleks üks samm veel astuda. Valitsusjuht Taavi Rõivas, kes näiteks pole läbinud ajateenistust, kuid peab kõrgematel riigikaitse koolitustel osalemist piisavaks, et teha pädevaid otsuseid (seisukoht 2009. aastal), võiks nüüd oma erakonna liidrina võtta vastutuse. Vastutada – ehk õppida ja õpetada.

Pärast koolituse läbimist võiks Rõivas teha ametliku avalduse nii kirjalikult kui suuliselt: milles ta eksis ning miks peaks ka teised edaspidi sellisest käitumisest hoiduma. (Ka kaitseväe esindaja, kes lubas lennuvälja reklaamis kasutada, võiks koos peaministriga õppima minna.) See näitaks, et valitsusjuht ja tema juhitav erakond on õppimis-, s.t vastutusvõimeline.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2014, 15:27
Otsi:

Ava täpsem otsing