Kolmapäev 26. oktoober 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Välismaise juhatusega ettevõte vajab kontakti Eestis

26. aprill 2016, 07:00
Urmas Reinsalu
http://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20160426/OPINION/160429806/AR/0/Urmas-Reinsalu.jpg

Välismaise juhatusega ettevõttel on mõistlik palgata Eesti registrile esitatavate dokumentide koostamiseks Eestist pärit raamatupidaja ja audiitor või jurist, kirjutab justiitsminister Urmas Reinsalu (IRL).

Info, nagu väiksema kui 80 000eurosese kahjuga majanduskuritegusid üldse ei menetletaks, ei vasta tõele. Politsei- ja piirivalveametis menetlevad majanduskuritegusid nii prefektuurid kui keskkriminaalpolitsei majanduskuritegude büroo.

Samas on selge, et riik peab suutma tagada ausatele ettevõtjatele tugevamat kaitset. Kavandatava maksejõuetuse revisjoni käigus plaanitakse muuta õiguskord selgemaks ja seeläbi kaudselt lihtsustada ka maksejõuetuskuritegude uurimist. Majanduskuritegevus on ka riigi kriminaalasutustele selle aasta alul püstitatud ülesannetes prioriteet.

Mis maksudesse puutub, siis maksustamine toimub selle riigi õiguse alusel ja maksuameti poolt, kus tegevus toimub. Kui ühingul ei ole meil Eestis majandustegevust, siis ei ole ka meie maksuametil vaja makse koguda.

Välismaal asuva juhatusega äriühingul on vaja Eestis kontaktpunkti ja sellekohast teenust saavad pakkuda ainult Eestis asuvad isikud (notarid, advokaadid jne).  Mõistlik ongi ju palgata Eesti registrile esitatavate dokumentide koostamiseks (majandusaasta aruanne jne) Eestist pärit raamatupidaja ja audiitor või jurist.

Eesti riigi tulu on otseses mõttes riigilõiv riigile toimingute eest registris, aga kõige olulisem ongi ju see, et me anname Eesti äriühingutele võimaluse pakkuda nimetatud teenuseid.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
26. April 2016, 06:55
Otsi:

Ava täpsem otsing