Tesla ja põlevkivikaevandamine – eri sajandid!

19. aprill 2017, 07:00
Kaspar Kurve
http://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20170419/OPINION/170419716/AR/0/AR-170419716.jpg

Arvestades väärtuseid, mida Elon Musk ja Tesla esindavad, ei ole Eesti Tesla gigatehaseks piisavalt innovaatiline, kirjutab Eestimaa Roheliste juhatuse liige Kaspar Kurve.

Uudis, et Eesti alustas kampaaniat Tesla uue gigatehase Gigafactory 2 siiameelitamiseks, on tähelepanuväärne. Vaevalt, et kellelgi on vähegi mõjuvaid argumente, miks seda mitte teha – ilmselgelt oleks see fenomenaalne saavutus ning üks suurimaid majanduslikke võite Eesti ajaloos.

Tesla gigatehas oleks tõepoolest meie väikese riigi suur võimalus, ainult et selle võimaluse ära kasutamiseks ei piisa vaid ilusast turundusvideost ega isegi ennastohverdavast lobitööst. Vaja on astuda konkreetseid samme ja kardetavasti oleme mitme käiguga lootusetult hiljaks jäänud.

Teslat ning Elon Muski kõige paremini iseloomustav sõna on tulevik. Musk lähtub justkui herakleitoslikust maailmavaatest, mis kirjeldab olemist kui pidevalt uueks saamise vormi. Sellist terminit nagu status quo tõelise visionääri jaoks ei eksisteeri ega saagi eksisteerida. Innovaatsioon on jõud, mis viib maailma edasi ning siinkohal ei ole motivaator kaugeltki mitte raha, vaid miskit palju õilsamat – isetu soov piire nihutada.

Sinu tellimus on lõppenud.

Sul pole veel Äripäeva tellimust?

või Loe Äripäeva tutvumishinnaga 1 euro nädalas
Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
18. April 2017, 13:18
Otsi:

Ava täpsem otsing