Teisipäev 21. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

ÄP: Eesti teevad edukaks inimesed

1185-aripaev 05. märts 2014, 08:15

Homme koguneb Äripäeva ja “Eduka Eesti” arvamuskonkursi sponsorite esindajatest koosnev þürii, et valida välja parimad lood ning üheskoos otsustada, kes väärib peaauhinda – kümmet tuhandet eurot.

Teist korda teoks saaval “Eduka Eesti” arvamuskonkursil on seekord selgelt välja joonistuv fookus: inimene. Suur hulk eri autorite tehtud ettepanekuid keskendub inimesele kui nii riigi kui ka ettevõtluse arengu seisukohalt tähtsaimale kapitalile.

Mitmel eri moel sõnastatakse president Toomas Hendrik Ilvese vabariigi aastapäeva kõnes tõdetut: see, mis toond on meid siia, see  enam edasi ei vii. Mõistetakse, et vaja on põhimõtteliselt uut lähenemist, senisest erinevat arusaamist maailmast, millest me elame – uut mõtteviisi. “Eduka Eesti” arvamuskonkurss näitab selgelt, et Eesti edu üle arutlemine toimub juba teistes mõõtkavades kui need, me oleme kahe viimase aastakümne jooksul harjunud liikuma. Edu kontseptsioon on uuenemas, samuti selle hindamise viisid. On hakanud sugenema mõistmine, et pikaajalise edu juurde kuulub tingimata ka kindlustunne, rahulolu, usaldus.

Missuguses Eestis me elada tahame? Äripäev korraldab “Eduka Eesti” arvamuskonkurssi veendumuses, et Eesti edu lugu ei pea olema möödanik, ei tohi olla. Kiduva majanduskasvu tingimustes on oluline anda kõlamapääsemise võimalus igale ideele, mis aitab kindlustada Eesti edu majanduskeskkonna ja riigina – tänase arvamussaagi kohaselt aga eelkõige elamis- ja tegutsemiskeskkonnana. Konkurss näitab, et me ei pea küsima mitte ainult seda, missugust Eestit me tahame ja suudame pidada, vaid ka seda, missugune on see Eesti, milles me tõepoolest elada tahame. See Eesti, milles igaüks saab parimal viisil realiseerida oma võimeid ja võimalusi, ennast teostada, sealjuures end hästi tundes.

Vaatame pikema aja peale ette: lapsed, haridus, tervis.  Seetõttu on iseloomulik, et suur hulk ideid keskendub rahva püsimajäämisele, lastele, haridusele. Hariduses nähakse tuleviku Eesti võtmeküsimust. Samuti tervises. Elanikkonna vananemise ja sellega seotud sotsiaalsüsteemi jätkusuutmatuse muret tunnetatakse selgesti ning mitmed välja pakutud ideed lahendavad selle probleemi üht või teist aspekti.

Suurt potentsiaali nähakse Eesti rikkumata looduses ja mahetootmise arendamises. Loodust ja mahemajandust soovitatakse rakendada turismivankri ette, ent selles nähakse ka Eesti enda majandusliku jätkusuutlikkuse olulist, seni suhteliselt vähe tähtsustatud aspekti. Mitmed ettepanekud keskenduvad avaliku sektori reformimisele ning rõhutavad, et Eesti pikaajalist edu tagavad lahendused peaksid sündima ettevõtjate ja riigi koostöös.

Äripäev avaldas 1. oktoobrist 2013 28. veebruarini 2014 lõppenud “Eduka Eesti” arvamuskonkursi raames 92 arvamuslugu. Seda on toimetuse üllatuseks rohkem kui eelmisel hooajal, mis oli kestuse poolest pikem. Sedagi korda jäid ligi pooled konkursile esitatud tööd avaldamiskünnise alla. Äripäeva partneriteks arvamuskonkursi korraldamisel olid Tallinna Vesi, Raidla Lejins & Norcous, Saku Õlletehas, EMT, Danske Bank ja Tallinna Kaubamaja, tänu kelle toetusele võisime välja panna soliidsed auhinnad: võitjale 10 000, teise koha saajale 3000 ja kolmanda koha omanikule 2000 eurot.

Võitjate nimed saavad avalikkusele teatavaks 11. märtsil “Eduka Eesti” pidulikul lõpuüritusel Estonia talveaias.

 

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
14. March 2014, 14:37
Otsi:

Ava täpsem otsing