Teisipäev 17. jaanuar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Seome maal toetuse saamise töökohtadega

12. aprill 2014, 15:12

Maamüügi piiramine välismaalastele on arutamist väärt mõte. Kuigi igasugune keelamine üldiselt ei ole mõistlik, on põllumaa meie jaoks emotsionaalse väärtusega ning seetõttu ka eestluse kandja, kirjutab Eeriksaare talu peremees Märt Laansalu.

Keelamisega kaasneks mõistagi palju erisusi, mis on seotud ettevõtete osalusega, maa suurusega või sellega, kas tegemist on metsa-, põllu-, tootmis- või elamumaaga.

Ettevõtlikkust ergutamist maapiirkonnas tuleks aga siiski alustada teisest otsast ehk siis meie noortest. Üks võimalus selleks on toetussüsteemi muutmine, et see kajastaks ka tegelikult maale tööle, elama ja ette võtma suundumist.

Toetused võiksid olla jõulisemalt seotud reaalse tootmise ja hästitasustatud tööjõuga maal. Et kui saad toetusraha, siis võtad vastutuse nii pikaks ajaks nii paljude ja nii suure palgaga töökohtade eest. Seda peamiselt väherahvastatud piirkondades.

See võiks anda tõuke, et meie noored talendid tuleksid koju Austraaliast ja Soomest, ostes hoopis ise siin maalapi. Mitte teenides sealsetele ettevõtjatele raha, et need omakorda siin Eestis maa ära ostaksid ja meie oma inimesed tagasi tulles jälle neile tööd orjaksid.

 

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
12. April 2014, 21:57
Otsi:

Ava täpsem otsing