Neljapäev 23. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Arstiabi tulevik on virtuaalne

14. september 2014, 07:59

Maailmas kasutatakse järjest rohkem virtuaalarstiabi, kus tehakse kõnesid kas telefoni või veebi kaudu spetsialistidele, tõdeb perearst ja nõustaja Madis Tiik.

Soomes on viimastel aastatel välja töötatud pilootkliiniku kontseptsioon. Patsient alustab oma tervisemurega tegelemist veebipõhiselt. Minnakse mööda tavapärasest astmelisest käsitlusest, inimene läheb näiteks otse magnetresonantstomograafia uuringule. Teine variant on see, et inimene saab nõu ja talle antakse elustiilisoovitusi, kuna sümptomid pole ohtlikud. Peaksid olema personaalsed tervisekontod, mida Eestis ei ole.

Soomes ja USAs on huvi virtuaalkliinikute vastu ülisuur – näiteks meedik võtab patsiendi andmed, teeb erinevaid uuringuid, kuid distantsilt, ja andmed salvestuvad patsiendi tervisekontole. Patsiendi andmeid võrreldakse suurema kohortiga ja saadakse personaalne raviplaan, mille järgi saab soovitada näiteks arsti poole pöördumist.

Sellised kioskid asuvad näiteks USAs kaubanduskeskuses ega nõua kalleid kliinikuid, sest see pole tervishoiuteenus. Alles siis, kui arst saadud andmeid analüüsib, muutub see tervishoiuteenuseks. See süsteem vajab tugevat autentimist ja korralikke terviseinfo süsteeme. Sellistes virtuaalkliinikutes peitub tulevikumeditsiin.

Repliik ilmus 9.09. ajalehes Meditsiiniuudised

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
17. September 2014, 07:59
Otsi:

Ava täpsem otsing