Vallikivi: hirmu puudumine saab karistatud

16. oktoober 2014, 17:08
LHV maaklertegevuse juhi hinnangul piirdub börside langus korrektsiooniga.
http://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20141016/BORS/141019717/AR/0/AR-141019717.jpg

LHV maaklertegevuse juhi Alo Vallikivi kinnitusel on investeerimispanga kliendid maailma aktsiaturgude languse peale aktiveerunud ning kauplemisaktiivsus on tavapärasest tunduvalt kõrgem.

Esialgu tema sõnul siiski veel murelikke kõnesid palju ei ole ning seni võetakse toimunut kui korrektsiooni. Müügilaine peamiseks põhjuseks on Vallikivi hinnangul kaua kestnud tõus. „Turul kadus igasugune hirm ning tihti saab selline hirmu puudumine ka karistada,“ selgitas ta.

Ta möönis, et USA Föderaalreserv on turule sekkumist vähendamas, samas ei ole globaalse majanduse väljavaade oluliselt paranenud ning investorid on hakanud mõistma, et aktsiaturgude ja majanduse vahel peaks siiski mingigi seos eksisteerima.

„Keskpangad on viimastel aastatel suutnud paanikaid edukalt kontrollida ning seetõttu eeldaks, et ka seekord ei lasta turupaanikat liiga suureks paisuda,“ leidis ta. „Edasise liikumise osas olen siiski jätkuvalt negatiivselt meelestatud, kuid usun et see saab olema siiski „kontrollitud korrektsioon“ ehk langus mida ohjeldavad keskpangad.“

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
16. October 2014, 17:31
Otsi:

Ava täpsem otsing