Eestis asutati krüptoraha liit

05. november 2014, 13:30

Bitcoin Bitcoini logo
Foto: Bloomberg

Täna asutasid 33 ettevõtet ja eraisikut Eesti Krüptoraha Liidu, mille põhieesmärgiks on valdkonna arendamine Eestis.

„Krüptoraha olukord nii Eestis kui ka paljudes teistes riikides on hetkel nn arenguvaludes – kuigi kasutajate arv kasvab pidevalt nii eraisikute kui ka juriidiliste isikute hulgas, samuti ka tehingute arv ja maht, siis endiselt puuduvad konkreetsed juhiseid digitaalse valuuta kasutuse kohta ning korralik regulatiivne raamistik, mis oleks ühiselt mõistetav," selgitas Eesti Krüptoraha Liidu juhatuse liige ja advokaadibüroo Glimstedt partner Priit Lätt.

Tema sõnul on ka pealtnäha lihtne küsimus „mis on bitcoin?“ on vastuoluline – on see raha, kaup, väärtpaber, tarkvara või miski muu? "See ja paljud teised küsimused vajavad vastuseid ning Eesti Krüptoraha Liidu üheks selgeks eesmärgiks on aidata kaasa krüptorahade maksu- ja õiguskeskkonna kujundamisele ning osaleda sellekohases õigusloomes. Usume, et see on Eestile võimalus olla taaskord maailmas heaks e-riigi näiteks,“ sõnas Lätt.

Eesti Krüptoraha Liidu juhatuse liikme ning Applaud OÜ tegevjuhi Joonas Trussmanni sõnul on liidu eesmärgiks krüptorahanduse valdkonna arendamine Eestis nii ettevõtjate kui ka eraisikute huvides. „Ettevõtjatele ei tohi saada Eestis krüptoraha kasutamisel ja sellega tegelemisel takistuseks segased või ebapiisavad juhised ja regulatsioonid. Nende teemadega on tarvis tegelema hakata,“ lisas Trussmann.

„Bitcoini kasutajate arv täna on 6,6 miljonit, kuid iga kvartaliga lisandub ligi miljon kasutajat, mis tähendab, et krüptorahast ei saa enam mööda vaadata. See on sama, kui me oleksime 1995. aastal ignoreerinud interneti levikut – siis oli internetikasutajaid 44 miljonit, kuid tänaseks on see arv 3 miljardit,“ lisas Eesti Krüptoraha Liidu juhatuse liige ja OÜ Kontaktikeskus juhataja Erki Koldits.

Isiklik ajend

Eesti Krüptoraha juhatuse liikme ning valuutakaupleja Liina Laasi sõnul on välismaksed ääretult ebamugavad ning kallid, Bitcoini puhul on teenustasu 0 – 0,35% ning see on kordades kiirem – krüptoraha avab globaalse finantsturu. „Mul on isiklikust kogemusest ka juhtum, kus soovisin saata raha sugulastele Ukrainasse, kuid see osutus kas võimatuks või ülikalliks, aeglaseks ning saajale ebamugavaks, kuna tegu on ebastabiilse piirkonnaga. Bitcoin toimib tõhusalt ka seesugustes olukordades ning ei allu poliitilisele survele,“ lisas Laas.

"Oleme üks vähestest Eesti ettevõtetest, kes suudab krüptorahaga seotud tehnoloogiatele arendusi teha. Meie rahvusvahelisele kogemusele toetudes olen veendunud, et nendel tehnoloogiatel on tulevikku. Eesti Krüptoraha Liidu loomine aitab need uued tuuled meie e-riigi purjedesse suunata," sõnas Eesti Krüptoraha Liidu asutajaliige ja OÜ Ignite juhataja Dea Oja.

Eesti Krüptoraha Liidu liikmeks on võimalik astuda nii juriidilisel kui ka füüsilisel isikul, liikmemaks on 0,5 Bitcoini aastas. Eesti Krüptoraha Liidu juhtkonda kuuluvad Asse Sauga, Liina Laas, Priit Lätt, Joonas Trussmann ja Erki Koldits. Liidul on kokku 33 asutajaliiget, sealhulgas 10 ettevõtet ja 23 eraisikut. Rohkem informatsiooni: www.kryptoraha.ee

Jälgi Äripäeva sotsiaalmeedias
Äripäeva uudiskiri

Telli värsked majandusuudised oma meilile. Liitu Äripäeva uudiskirjaga:

* E-mail:

* Nimi:

Täname, et tellisite Äripäeva uudiskirja!

Saatsime teie e-posti aadressile liitumise kinnituskirja.

Kui kinnituskiri pole teieni jõudnud, kontrollige, kas sisestasite aadressi õigesti. Küsimuste korral võtke ühendust online@aripaev.ee.

Tellitud uudiskirjast saate loobuda iga saadetud uudiskirjaga.

Seotud lood
Märksõnad

Toimetaja valik

Kristian Siem 12:00 01. juuli 2016

Norra Warren Buffetti edulugu

1 Norra Warren Buffettiks ristitud Kristian Siem on alates 1987. aastast teeninud tootlust 30% aastas.
11:25 01. juuli 2016

Baltika käive langeb edasi

10:30 01. juuli 2016

Toorainete võidukäik kestab

Arvamused

Sisuturundus

Fotod ja videod

Investor Toomas

Investor Toomase portfelli hetkeseis:

245 571 €

RAHA

21%

AKTSIAD

79%
Aktsiaportfelli graafik
1k
6k
1a
5a
max
 
Portfelli uuenemise samm 1 päev

Ühisinvesteerimine

Börsiuudised

Eric Schmidt
12:17 01. juuli 2016

Google Brexitist ei heitu

Nafta hinnad tegid 3% languse
22:30 30. juuni 2016

Nafta hind kukkus 3%

Indeksid

Indeks
Periood

Tallinna börs

  % EUR
Arco Vara--
Tallinna Kaubamaja--
Silvano Fashion--
Merko Ehitus--
Harju Elekter--

Uudised

Kasulikud


Äripäev meenutab


Kõik eramaja ehitusest 2016

Miks kasutada viilkatuste puhul eterniiti?

Äri eduks

Äripäeva kliendiblogi

    Konverentside laadimine

Kasulikud pakkumised

Autorollo afäär

Rosimannus

Suur ülevaade: kuidas kõik toimus

Äripäeva TOPid

Palga TOP

Rikaste TOP

Dividendide TOP

Gaselli TOP

TOP 100

Juubel

Vabalt!

Fitbit
08:31 28. juuni 2016

Brexit mõjutas londonlaste und


Edulugu nimega Sylvester

Paberlehe PDF

Täname
Täname, et teatasite sobimatust kommentaarist.

Sulge
Saada vihje
Äripäev ootab lugejatelt vihjeid huvitavate ja põnevate sündmuste või teemade kohta. Saada vihje siit ja võib-olla just Sinu info põhjal ilmub peatselt lugu Äripäevas. Vihje saatja võib jääda anonüümseks.