Šarapova asetas Läti ravimifirma maailmakaardile

11. märts 2016, 11:00

Grindeks Meldooniumi ehk mildronaadi tootmine Riias.
Foto: EPA

Enne Venemaa tennisisti Maria Šarapova dopinguskandaali olid vähesed kuulnud Läti ravimifirmast Grindeks. Nüüd tuntakse tennisestaarile paksu pahandust toonud meldooniumit sisaldavat ravimit valmistava börsifirma vastu huvi kogu maailmas, vahendab Bloomberg.

Grindeksi esindaja kinnitas uudistekanalile, et praegune kuulsus tuleb ettevõttele ainult kasuks. Ehkki ettevõtte teatel on müügikasvu hindamiseks veel liiga vara, on nõudlus alates 1. jaanuarist dopinguainete nimekirja lisatud toote järele kasvanud nii Grindeksile kui toodet vahendavatele apteekidele.

Börsifirmale neil päevil kuulsust toonud ravim Mildronate on üks kahest Riias tegutseva ettevõtte kaubamärgist. Eesti apteekideski müüdava Mildronate’i kirjelduse järgi on tegemist metaboolse toimega antiisheemilise preparaadiga.

„Südamepuudulikkuse korral parandab mildronaat müokardi kontraktiilsust ja tõstab vastupidavust füüsilisele koormusele,“ seisab ravimi infolehel. „Stabiilse stenokardia II-III funktsionaalse klassi puhul suurendab mildronaat vastupidavust füüsilisele koormusele ja vähendab stenokardiate tekkimise sagedust. Ägedate ja krooniliste ajuvereringehäirete korral parandab mildronaat vere tsirkulatsiooni isheemiakoldes, kohandades verevarustust ümber tekkinud isheemiakolde kasuks.“

Samuti on kirjelduse järgi ravimile muu hulgas omane toniseeriv toime kesknärvisüsteemile; see kõrvaldab somaatilise ja vegetatiivse närvisüsteemi funktsionaalseid häireid. Lisaks selgub, et kliinilised andmed ravimi üleannustamise kohta puuduvad. „On teada, et ravim on vähetoksiline ega põhjusta olulisi kõrvaltoimeid,“ seisab ravimi kirjelduses. Bloombergi teatel pole ravimi kasutamine USAs ja Suurbritannias heaks kiidetud. 

Šarapovale, kes on viimase kümnendi maailma enimmakstud sportlane, võib Grindeksi ravimi tarbimine kalliks maksma minna. Sponsorlepingu peatamisest on teatanud Nike, Šveitsi kellatootja TAG Heuer ja Porsche.

Viimase nädalaga on Grindeksi aktsia Riia börsil kerkinud veidi üle ühe protsendi, 4,95 eurole. Paki retseptiravimite hulka kuuluvaid kurikuulsaid kapsleid saab Eesti apteekidest kätte veidi üle 9 euro eest.

Jälgi Investor Toomast sotsiaalmeedias
Investor Toomase uudiskiri

Telli viimased börsiuudised oma meilile. Liitu Investor Toomase uudiskirjaga:

* E-mail:

* Nimi:

Täname, et tellisite Investor Toomase uudiskirja!

Saatsime teie e-posti aadressile liitumise kinnituskirja.

Kui kinnituskiri pole teieni jõudnud, kontrollige, kas sisestasite aadressi õigesti. Küsimuste korral võtke ühendust online@aripaev.ee.

Tellitud uudiskirjast saate loobuda iga saadetud uudiskirjaga.

Seotud lood
Märksõnad

Toimetaja valik

Microsoft 14:15 30. mai 2016

Investor Toomas: äkki peaks pensionile minema?

Ka minule tuleb iga aasta üks küünal sünnipäevatordile juurde, seetõttu olen jõudmas ikka, kus võiks hakata mõtlema enda portfelli riskide vähendamisele.
06:45 30. mai 2016

Virtsus viliseb vaid tuul

Arvamused

Sisuturundus

Fotod ja videod

Investor Toomas

Investor Toomase portfelli hetkeseis:

251 163 €

RAHA

21%

AKTSIAD

79%
Aktsiaportfelli graafik
1k
6k
1a
5a
max
 
Portfelli uuenemise samm 1 päev

Ühisinvesteerimine

Börsiuudised

16:46 27. mai 2016

Skano kukkus miinusesse

Indeksid

Indeks
Periood

Tallinna börs

  % EUR
Arco Vara--
Tallinna Kaubamaja--
Silvano Fashion--
Merko Ehitus--
Harju Elekter--

Uudised

Maris Lauri
11:15 30. mai 2016

Riigihange olgu avalik

Kasulikud


Äripäev meenutab


Kõik eramaja ehitusest 2016

Kodu mitmele põlvkonnale – miks valida just Naturi puitmaja?

Äri eduks

Äripäeva kliendiblogi

    Konverentside laadimine

Kasulikud pakkumised

Autorollo afäär

Rosimannus

Suur ülevaade: kuidas kõik toimus

Äripäeva TOPid

Palga TOP

Rikaste TOP

Dividendide TOP

Gaselli TOP

TOP 100

Juubel

Vabalt!

Edulugu nimega Sylvester

Paberlehe PDF

Täname
Täname, et teatasite sobimatust kommentaarist.

Sulge
Saada vihje
Äripäev ootab lugejatelt vihjeid huvitavate ja põnevate sündmuste või teemade kohta. Saada vihje siit ja võib-olla just Sinu info põhjal ilmub peatselt lugu Äripäevas. Vihje saatja võib jääda anonüümseks.