Idufirmad börsile ei taha

20. märts 2016, 12:00

spotify Spotify on hoidnud enda finantse suure saladuskatte all ja börsifirmaks...
Foto: Bloomberg

Järjest vähem idufirmasid mõtleb börsile tuleku peale, selgub uuest küsitlusest, kirjutab Bloomberg.

Turud ootavad, et tuntud ükssarvikud (vähemalt miljardi dollari suuruse turuväärtusega idufirmad) nagu Uber Technologies ja Airbnb Inc tulevadl lähikuudel või -aastatel börsile. Idufirmade puhul on üldiselt trend aga negatiivne – järjest suurem hulk ettevõtjaid ütleb, et nende firmad börsile kunagi ei tule, selgub uuest küsitlusest, mis viidi läbi South by Southwest Interactive festivalil.

Nasdaq Private Market küsitles 126 osalejad, kellest 32 protsenti olid idufirmade asutajad või tegevjuhid. Selgus, et suur osa neist ei tahagi börsile minna. See kinnistab viimase aja trendi – järjest rohkem on ettevõtteid, mis tahavad pikemat aega privaatsena püsida. Peaaegu pooled vastanutest ütlesid, et oletatavalt jäävad nad börsilt eemale määramatuks ajaks.

 Ettevõtjad on keskendunud ärile

„Küsitlus paljastab, et ettevõtete juhid on on keskendunud oma ärile. Kapitali saamiseks börsile kiiret ei ole,“ ütles Nasdaq Private Marketi juht Bill Siegel.

„Ma ei arva, et IPOde (aktsiaemissioonide) turg pöördub,“ ütles UBS AG aktsiaturgude juht Frank Maturo. „Ma arvan, et see on lihtsalt ebatavaline aeg, kus IPOde aktiivsus on teatud põhjustel vähenenud.“

Tõsi, osadel ettevõtetel pole pärast aktsiaemissiooni sugugi hästi läinud. Näiteks võib tuua LendingClub Corpi, GoPro või Etsy – kõigi nende ettevõtete aktsiad on pärast IPOt langenud üle 60 protsendi. Samas on ka ettevõtteid, millel on hästi läinud. Näiteks võib tuua Square Inci ja Shopify. Nende ettevõtete aktsiad on tõusnud vastavalt 9 ja 6 protsenti.

Nasdaq Private Marketi küsitluses osales palju erinevaid idufirmasid. Veidi üle 30 protsendi vastanutest oli kapitali kogunud vähem kui 2 miljonit dollarit. 22 protsenti oli kapitali kogunud rohkem kui 50 miljonit dollarit. Umbes pooled olid rohkem kui kümne aasta vanused. 29 protsendi vanus jäi ühe ja kolme aasta vahele.

Jälgi Investor Toomast sotsiaalmeedias
Investor Toomase uudiskiri

Telli viimased börsiuudised oma meilile. Liitu Investor Toomase uudiskirjaga:

* E-mail:

* Nimi:

Täname, et tellisite Investor Toomase uudiskirja!

Saatsime teie e-posti aadressile liitumise kinnituskirja.

Kui kinnituskiri pole teieni jõudnud, kontrollige, kas sisestasite aadressi õigesti. Küsimuste korral võtke ühendust online@aripaev.ee.

Tellitud uudiskirjast saate loobuda iga saadetud uudiskirjaga.

Seotud lood
Märksõnad

Toimetaja valik

Magnus Ilmjärv 07:45 27. juuli 2016

Naabrid pidurdavad Marcel Vichmanni arendust

Tuntud ettevõtjad Marcel Vichmann, Veljo Kuusk ja Tiit Pruuli unistavad Tallinna südalinna kaubanduskeskuse püstipanemisest, kuid naabrid on valmis nende vastu kohtusse minema.

Arvamused

Sisuturundus

Fotod ja videod

Investor Toomas

SOSEScript: itCurrentState.php5 failed executing with the following error: Error on line 23 position 1: Uncaught exception 'Exception' with message 'String could not be parsed as XML' in fragment:22 Stack trace: #0 fragment(22): SimpleXMLElement->__construct('', 0, false) #1 [internal function]: unknown() #2 {main} thrown
Aktsiaportfelli graafik
1k
6k
1a
5a
max
 
Portfelli uuenemise samm 1 päev

Ühisinvesteerimine

Börsiuudised

Indeksid

Indeks
Periood

Tallinna börs

  % EUR
Arco Vara--
Tallinna Kaubamaja--
Silvano Fashion--
Merko Ehitus--
Harju Elekter--

Uudised

Kasulikud


Äripäev meenutab


Kõik eramaja ehitusest 2016

Äripäeva logo

Sisukord

Äri eduks

Äripäeva kliendiblogi

    Konverentside laadimine

Kasulikud pakkumised

Autorollo afäär

Rosimannus

Suur ülevaade: kuidas kõik toimus

Äripäeva TOPid

Rikaste TOP

TOP 100

Juubel

Vabalt!

Edulugu nimega Sylvester

Paberlehe PDF

Täname
Täname, et teatasite sobimatust kommentaarist.

Sulge
Saada vihje
Äripäev ootab lugejatelt vihjeid huvitavate ja põnevate sündmuste või teemade kohta. Saada vihje siit ja võib-olla just Sinu info põhjal ilmub peatselt lugu Äripäevas. Vihje saatja võib jääda anonüümseks.