Keset skandaale, kuid suure potentsiaaliga

06. juuli 2016, 08:00
Alibaba ümber on kogunenud palju negatiivseid meeleolusid.
http://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20160706/BORS/160629968/AR/0/AR-160629968.jpg

Alibaba Group Holdingi debüüt New Yorgi börsil oli 2014. aasta üks suurimaid börsisündmusi, kuid loodetud muinasjutu asemel on Hiina e-kaubanduse hiiul olnud avalikul turul üsna keerukas aeg.

Alibaba on võtnud sihiks tõusta maailma suurima käibega ettevõtteks, kuid firma tegemisi varjutavad skandaalid ja kahtlused raamatupidamisvõtete üle.

Omal ajal USA energiahiiu Enroni vastu panustamisega rikkaks ja kuulsaks saanud aktivistinvestor Jim Chanos on üks prominentsemaid nimesid, kes võtnud sõna Alibaba äripraktika ja raamatupidamise aadressil. “Alibabal on üks kõige rohkem küsimusi tekitav raamatupidamine, mida ma kunagi ühelt mitme miljardi dollarilise turuväärtusega USAs börsil oleval firmal näinud olen,” ütles Chanos ajakirjale Fortune.

Tegu ei ole niisama kriitikaga, sest mai lõpus otsustas USA Väärtpaberikomisjon (SEC) alustada uurimist seoses Alibaba raamatupidamispraktikaga. Uudise tulemusel kukkus Alibaba aktsia tol päeval 7%. Alibaba sõnul teevad nad SECga koostööd ning komisjon rõhutas, et uurimisest ei tasu kohe järeldada, et Alibaba on rikkunud USA föderaalseadusi.

Sinu tellimus on lõppenud.

Sul pole veel Äripäeva tellimust?

või Loe Äripäeva tutvumishinnaga 1 euro nädalas
ƄripƤev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. July 2016, 07:25
Otsi:

Ava täpsem otsing