Eesti investorid Brexitit ei usu

23. juuni 2016, 12:04
LHV vanemmaakler Nelli Janson ütles, et kliendid tunnevad keskmisest kõrgemat huvi erinevate volatiilsusinstrumentide vastu.
http://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20160623/BORS/160629891/AR/0/AR-160629891.jpg

Brexit on kohalike investorite ja aktsiakauplejate seas kahtlemata jututeemaks, kuid referendumi tulemuse üle tõsist muret ei tunta.

„Öelda, et selle tulemuse pärast väga muret tuntakse, oleks vale, sest enamus kaldub siiski arvama, et Brexit läbi ei lähe ja Suurbritannia jääb endiselt Euroopa Liitu,“ kinnitas LHV vanemmaakler Nelli Janson Äripäevale. „Koduturul võib täheldada mõningast müügihuvi suurenemist, kuid siin võib põhjuseks olla ka lihtsalt investorite plaan suveks oma positsioone vähendada.“

Jansoni kinnitusel ei saa ka LHV klientide tehingute osas väita, et investorid oleks märkimisväärselt ennast ühele või teisele poole positsioneerima hakanud, vaid pigem võib öelda, et ollakse äraootaval seisukohal. Küll on tema sõnul keskmisest kõrgem huvi erinevate volatiilsusinstrumentide vastu, mis kauplevad VIX-i (S&P 500 indeksi volatiilsust peegeldava VIX indeksi – toim) põhjal.

Sinu tellimus on lõppenud.

Sul pole veel Äripäeva tellimust?

või Loe Äripäeva tutvumishinnaga 1 euro nädalas
Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
23. June 2016, 12:04
Otsi:

Ava täpsem otsing