Pühapäev 26. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

USA presidendivalimised muudavad investorid närviliseks

13. juuli 2016, 20:43
http://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20160713/BORS/160719906/AR/0/AR-160719906.jpg

Peale mitmete probleemidega silmitsi seismist sellel aastal on investorid viimaks hakanud mõtlema eelseisvatele presidendivalimistele. Turgude jaoks ei pruugi valimised aga häid uudiseid tuua.

Mitmete Wall Streeti ettevõtete uuringud näitavad üha kasvavaid muresid peamiste kandidaatide, Hillary Clintoni ja Donald Trumpi vahelise võitluse üle.

Valdav enamus Morgan Stanley klientidest usub, et turg on valmiste suhtes olnud liiga apaatne.

UBS sõnul koguvad nende jõukad kliendid sularaha ning Credit Suisse kliendid usuvad, et valimised põhjustavad turgudele suuri implikatsioone.

Investorid on seni keskendunud peamiselt kolmele murekohale: globaalse majanduse nõrkus, Suurbritannia otsus lahkuda Euroopa Liidust ning Fedi prognoosimatu poliitika ehk USA keskpank on taganenud oma varasemast plaanist tõsta intressimäärasid mitmel korral sellel aastal. Poliitika on aga tõusmas üha enam turgude fookusesse.

Morgan Stanley teatas, et 70% 650st küsitletud investorist usuvad, et turud on valimiste riski osas liiga optimistlikud, uskudes, et valimiste tulemused võivad oluliselt muuta turumaastikku.

Ükskõik kumb kandidaat ka valituks ei osutu, usuvad Morgan Stanley analüütikud, et järske muudatusi fiskaalpoliitikas see kaasa ei too ning märkimisväärseid reforme ei ole Kongressis võimalik läbi suruda.

“Mitte kõik valimised ei too endaga kaasa märkimisväärseid muudatusi ning praeguste tõendite kohaselt ei muuda novembris toimuvad presidendivalimised turge lähiajal märkimisväärselt,” kirjutas ettevõte oma analüüsis.

Mitmete uuringute ja turgude ootuste kohaselt usuvad Morgan Stanley kliendid, et uueks presidendiks saab Clinton.

Turgude jaoks see suuri muudatusi kaasa ei too ehk jätkub olukord, kus majanduskasv on üsna aeglane, Fed ei kiirusta intressimäärade tõstmisega ning investeerimismaastik on jätkuvalt keeruline.

Suured muudatused võiksid aga toimuda juhul, kui presidendiks valitakse Trump, kes soovib märkimisväärseid muudatusi kaubanduse ja immigratsioonipoliitikates ning tema majanduse elavdamise plaan annaks tema sõnul majandusele suure tõuke. Analüütikute sõnul suurendaks Trumpi plaan aga USA võlakoormat ja defitsiiti veelgi enam.

 

 

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
13. July 2016, 20:43
Otsi:

Ava täpsem otsing