Arendajate tüli kukutas Bitcoini

20. märts 2017, 19:08
Bitcoinid.
http://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20170320/BORS/170329958/AR/0/AR-170329958.jpg

Bitcoin on vaid nädalavahetusega langenud pea viiendiku võrra, kuna investorid kardavad, et Bitcoine arendav ettevõte võib laiali minna.

Bitcoini puudutavaid otsuseid on hiljaaegu tulnud mitu. Möödunud nädalal teatas Ameerika Ühendriikide Väärtpaberite ja Börsitehingute Komisjon, et ei anna luba börsil Bitcoinides kaubeldava fondi avamiseks. Juhul, kui luba oleks fondi avamiseks tulnud, oleks see tähendanud seda, et Bitcoin saab veelgi suuremat tähelepanu ning raha tuleks virtuaalrahamaailma juurde.

Nüüd on aga investorite seas tekkinud uus probleem: Bitcoini arendajad ei suuda kokku leppida bloki pahus. Bitcoini eripäraks on see, et turul saab tehinguid teha niinimetatud blokkide kaupa. Praegu on tehnilistel põhjustel suurimaks tehingute mahuks, mida bloki jaoks "töödelda" saab, üks megabait. Bitcoiniga seotud isikud on jagunenud kahte leeri: ühed soovivad sama süsteemiga jätkata, teised tahavad aga mahtu suurendada.

Hiljuti tegid osad arendajad ettepaneku, luua uus platvorm, mille nimeks saaks Bitcoin Unlimited - seal puuduksid blokkidel piirangud. Vana süsteemi pooldajate platvormi nimeks saaks Bitcoin Core. Kuna nende platvormide tehnoloogiad, lihtsustatult öeldes, omavahel ei ühildu, kirjutab Wall Street Journal, et kõik võib päädida sellega, et Bitcoin laguneb kaheks, mis teeks praeguste investorite elu kibedaks.

Laupäeval kukkus Bitcoini hind koguni 970 dollarini. Mäletatavasti jõudis mõne aja eest virtuaalraha aga nii kalliks minna, et tegi isegi kullale ära. Praegu on hind kerkinud 1041 dollarini, ent on siiski oluliselt väiksem kui möödunud nädalal, mil Bitcoini hind tõusis 1259 dollarini.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
20. March 2017, 19:08
Otsi:

Ava täpsem otsing