Kuidas lugeda graafikuid? Esimene osa: joongraafik

16. mai 2017, 11:00
Kuidas lugeda joongraafikut?
http://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20170516/BORS/170519922/AR/0/graafik.jpg

Kiire pilk aktsiagraafikule ei asenda kunagi korralikku kodutööd, kuid mõned märgid aitavad teinekord aktsia käekäiku ette aimata.

Kui investoril on plaan pikaajaliselt aktsiatesse investeerida, siis soovitavad eksperdid kasutada fundamentaalanalüüsi, mille puhul peaks investor ideaaljuhul õppima tundma ettevõtte hingeelu, lugema majandusaasta aruandeid, mõistma sektorit ning olema kindel, et ettevõttel on tõepoolest tulevikku.

Tehnilise analüüsi aluseks on kolm veendumust: aktsiate ajaloolised mustrid korduvad, mustreid saab teatud piirini ennustada ning nende ennustuste pealt on võimalik kasu lõigata.

Trendide mõistmiseks kasutatakse erinevaid graafikuid ning aja jooksul on turuanalüütikud välja töötanud nipid, kuidas näitude puhul aktsiate liikumist ennustada. Mitte ühelgi juhul ei ole tegu sajaprotsendiliselt täpse tööriistaga ning eriti ettevaatlik tuleks nende puhul olla väga volatiilsetel turgudel, kus juba väikesed tehingud – või uudised – võivad kursi kõikuma lüüa. Kuid natuke rohkem selgust aitavad need tööriistad kursside liikumises sellegipoolest saada.

Sinu tellimus on lõppenud.

Loe Äripäeva tutvumishinnaga 1 euro nädalas

Äripäeva proovitellijana saate ligipääsu ainult tellijatele mõeldud sisule.
Teile on kättesaadavad kõik Äripäeva lukus lood, TOP'id, börsiuudised ja Investor Toomase nõuanded.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
16. May 2017, 11:08
Otsi:

Ava täpsem otsing