Ryanair hoiatab lennuliikluse katkemise eest

30. mai 2017, 15:13
Ryanair
http://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20170530/BORS/170539963/AR/0/AR-170539963.jpg

Ryanairi hoiatusel võib lennuliiklus Brexiti tõttu 2019. aastal kuudeks seiskuda, kui osapooled ei suuda kokku leppida õhuruumi puudutavates tingimustes.

„Meil on vaja mingit selgust, kas Suurbritannia õhuruum jääb avatuks ning kui ei jää, siis tahame näha kokkulepete sõlmimist ning uute regulatsioonide väljatöötamist,“ ütles Ryanairi finantsjuht Neil Sorahan CNBC-le.

Sorahan lisas, et kui Suurbritannia valitsus kokkulepeteni ei jõua, lõpetab Ryanair riigis oma tegevuse. „Kui neid leppeid pole järgmise aasta oktoobriks menetletud, on tõenäosus nende saavutamiseks juba väga väike,“ rääkis Sorahan. „See tähendab, et me ei saa lennata ei Suurbritanniasse, ega sealt välja seni, kuni midagi on kokku lepitud,“ lisas ta, viidates ka sellele, et see võib võtta isegi kuid.

Seni on õhuruumi reguleerinud Euroopa Liidu kokkulepped, mis võimaldavad vabalt USA ja Euroopa Liidu vahet lennata mõlema osapoole firmadel. Ryanair kardab kaotada ligipääsu USA-sse ning on seetõttu olnud ka tugev Brexiti vastane.

„Teeme rahvusvaheliste lennundusinimestega tihedat koostööd, kuid praegu on meie suurimaks probleemiks see, et puudub igasugune kindlustunne,“ sõnas Sorahan.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    30. May 2017, 15:23
    Otsi:

    Ava täpsem otsing