Laupäev 25. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Investor Toomas

Toomas on Äripäeva poolt välja mõeldud tegelane. Tema käsutuses on reaalne raha, mida hakati 2002. aasta algusest investeerima aktsiaturgudele. Investor Toomase investeerimisotsused langetab Äripäeva börsitoimetus.

Investor Toomas: Tesla rebib mu südame kaheks

04. juuli 2016, 07:45
Tesla aktsia piinab investor Toomase südant.
http://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20160704/INVESTOR/160629754/AR/0/AR-160629754.jpg

Tesla läinudnädalane plaan soetada päikeseenergia paneelide tootja SolarCity ja sellele järgnenud mäss tõestas taas, et Tesla aktsia võib olla pikaajalise investori jaoks paras peavalu. Küll võib see pakkuda häid võimalusi lühiajalisele kauplejale.

Kui Tesla SolarCity ostmise plaaniga lagedale tuli, kukkus autotootja aktsia järgmisel päeval üle 10%. Minu jaoks meenutas see kehva pulma. Nii pruut kui ka peig elavad üle oma võimete ehk elavad võlgu. Neil on lootust tulevikus saada paremale ametikohale, kuid see pole kindel ning sinna jõudmiseks peavad nad tegema suuri kulutusi, milleks neil raha ei ole.

Nad otsustavad abielluda ja võtta ühiselt kasutusele peigmehe perekonnanimi, sest see on tuntud ja nii võib kergemini laenu saada. Kuid kokkuelamine vähendaks kulutusi vaid marginaalselt ja ilmselt segaks peigmehel keskendumist oma karjäärile. Samal ajal on peigmehe vanemad sellele liidule vastu ning isegi pruudi vanemad võtavad aja maha, et otsuse üle läbi rääkida.

Tesla otsus üritada SolarCity ära osta ilmestab minu hinnangul veendumust, et Tesla pole kõige kindlam ettevõte, kuhu pikaajaliselt investeerida. Tesla kannab endas suurel hulgal negatiivseid riske ja tegureid, mis on muutnud ettevõtte minu silmis ebaatraktiivseks.

Sinu tellimus on lõppenud.

Sul pole veel Äripäeva tellimust?

või Loe Äripäeva tutvumishinnaga 1 euro nädalas
ƄripƤev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
04. July 2016, 00:34
Otsi:

Ava täpsem otsing