Investor Toomas

Kes on investor Toomas

Kes on Investor Toomas?

Ühe Tallinna väikese IT-firma osanik ning samas programmeerijana töötav 49aastane Toomas tegi 2002. aasta alguses kaaluka otsuse. Ta alustas paljudele oma tollastele eakaaslastele mõttetuna tunduvat pensionipõlve kindlustamist.

Toomas võttis teadmiseks, et tema pensionile mineku ajaks (aastal 2031) on pensionäre võrreldes tööjõulise elanikkonnaga Eestis märgatavalt enam kui praegu. See aga tähendab, et soovides korraliku elustandardi jätkumist pensionieas, pole mõtet jääda lootma vaid riiklikule pensionile.

Toomasel oli 2002. aasta alguseks koos miljon krooni ehk 64 000 eurot, mida ta otsustas aktsiaturule paigutada eesmärgiga tagada endale 30 aasta pärast muretu vanaduspõlv. Toomas on liitunud ka pensionisammastega, et kasutada ära riigi pakutavad maksusoodustused ja võrrelda enda portfelli tootlust enda pensionifondide tootlusega. Lisaks jälgib Toomas igapäevaselt oma kulutusi ning otsib erinevaid säästmisnippe.

Investeerimisstrateegia

Toomase investeerimisprogrammi pikkuseks on 30 aastat tootluse eesmärgiks on ta seadnud 12% aastas, mille õnnestumisel muutuks tema 64 000 eurot 30 aasta pärast 2 miljoniks euroks. Toomas investeerib ettevõtetesse, mis on tema hinnangul pikaajalise kasvupotentsiaaliga ning mis on end minevikus heast küljest näidanud.

Ta on koostanud endale nn jälgimisnimekirja erinevatest ettevõtetest, sektoritest ja piirkondadest ehk koondanud tema jaoks huvitavad ja päevakajalised investeerimisideed. Investeerimisotsused vaatab ta reeglina üle korra kvartalis, pärast ettevõtete kvartaliaruannete avaldamist. Ta püüab hoida end tagasi emotsioonide ajendil aktsiate ostmistest ja müümistest ning ei loobu väärtpaberitest, mille hind langeb, kuid potentsiaal säilib. Kui Toomas näeb, et ta on teinud vale investeerimisotsuse, tunnistab ta seda endale ja müüb selle ettevõtte aktsiad maha. Ta kaalub müüki ka siis, kui ettevõtte aktsia on Toomase meelest juba liiga palju tõusnud ning tundub ülehinnatud. Toomas otsustab aktsiate soetamisel mitte rabelda, vaid need aegamööda endale soetada. Aastas teeb Toomas vähemalt 12 tehingut. Toomas püüab oma investeeringud hajutada erinevate majandussektorite, piirkondade ja valuutade vahel. 2015. aasta alguses ehk pärast enam kui kümne aasa pikkust investeerimiskogemust, otsustas Toomas muutuda riskijulgemaks ehk ta hakkas 10% portfellist paigutama riskantsemalt ning lühema ajahorisondiga.

Toomase aktsiaportfell

Sulge Tutvustus

Investor Toomas: avastasin tulusa teenimiskoha

06. september 2016, 15:00
Kui piisavalt vaeva näha, võib allüürimine osutuda küllaltki tulusaks.
http://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20160906/INVESTOR/160909830/AR/0/AR-160909830.jpg

Kohtusin hiljuti kinnisvarainvestor Peeter Pärteliga, kelle arvates võib kinnisvaraturgu peagi krahh oodata. Sellegipoolest andis ta mulle väärt nõuandeid, kuidas ka praegustes, kinnisvara soetamiseks ebasoodsates tingimustes ikkagi tulu teenida.

Pärtel leiab, et kinnisvarasse on mõtet investeerida siis, kui sellelt saadav omakapitali tootlus on vähemalt 12 protsenti. Kuna praegu on investori hinnangul näha aga mitmeid märke peagi saabuda võivast krahhist, pole ta ka viimase pooleteise aasta jooksul ühtegi 12protsendilise tootlusega kinnisvaraobjekti turult leidnud.

Numbrid ei klapi

Tänaseks finantsvabadusse jõudnud Pärteli sõnul avastas ta juba 2013. aastal, et mitmed numbrid, nagu näiteks palga ja üürihindade kasv, ei sobitu omavahel kuidagi. Samuti on ohumärgiks see, kui 12protsendilise tootluse saavutamine osutub sisuliselt võimatuks.

Sinu tellimus on lõppenud.

Sul pole veel Äripäeva tellimust?

või Loe Äripäeva tutvumishinnaga 1 euro nädalas
Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. September 2016, 15:05
Otsi:

Ava täpsem otsing