Investor Toomas

Toomas on Äripäeva poolt välja mõeldud tegelane. Tema käsutuses on reaalne raha, mida hakati 2002. aasta algusest investeerima aktsiaturgudele. Investor Toomase investeerimisotsused langetab Äripäeva börsitoimetus.

Investor Toomas: märkisin Inbanki võlakirju

22. september 2016, 18:00
Inbanki asutaja Priit Põldoja.
http://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20160922/INVESTOR/160929856/AR/0/AR-160929856.jpg

Otsustasin oma vaba raha tööle saata ja osalesin Inbanki allutatud võlakirjade emissioonil.

Olen juba mõnda aega avaldanud soovi paigutada oma vaba raha varadesse, mis toodaks tulu, ja seetõttu tundus mulle Inbanki pakkumine sobiv. Tegemist on võlakirjaga, mille aastane intressimäär on 7 protsenti. Märkisin 10 võlakirja kogusummas 10 000 eurot ning kui mul tõesti õnnestub võlakirju saada, saaksin iga aasta 700 eurot intressi. Selle näitajaga oleks saadud tulu suurem kui nii mõnegi minu portfelli kuuluva ettevõtte dividendid. 

Olen muutumas võlakirjausku

Minu portfellis on olemas LHV allutatud võlakirjad, mis ma ostsin 2015. aasta oktoobris. Sarnaselt Inbanki omadega on tegemist 10aastase tähtajaga võlakirjadega, kuid intressimäär on pisut väiksem – 6,5 protsenti aastas. Ka LHV on kasvav pank, mis vajas laienemiseks lisakapitali, seetõttu otsustati võlakirjad börsile tuua. Kuigi Inbank ja LHV on konkureerivad finantsasutused, ei näe mina selles mingit konflikti oma portfellis, vaid usun, et Eesti pangandusmaastikul on mõlemal kasvamiseks piisavalt ruumi. Ka on märgata, et suurte pankade haare on tasapisi hakanud lõdvenema ning väikesed ja innovatiivsed firmad võtavad koha sisse.

Sinu tellimus on lõppenud.

Sul pole veel Äripäeva tellimust?

või Loe Äripäeva tutvumishinnaga 1 euro nädalas
ƄripƤev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
22. September 2016, 18:12
Otsi:

Ava täpsem otsing