Sinu CV-l on mulje jätmiseks 6 sekundit

03. august 2016, 08:00
CV Keskus.ee Balti kommunikatsioonijuht Henry Auväärt.
http://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20160803/USEFUL/160809951/AR/0/henry-auväärt.jpg

CV ja motivatsioonikirja koostamisel tuleb lähtuda konkreetsest tööpakkumisest ning vältida kliðeesid ja stamplauseid - "töökad ja kohusetundlikud" on kindlasti ka kõik teised töölesoovijad, ja selline kirjeldus ei erista sind konkurentidest millegi poolest.

CV Keskus.ee Baltimaade kommunikatsioonijuht Henry Auväärt märkis, et CV kirjutamisel seisavad töövõtjad silmitsi mitme küsimusega – kas CV pikkusest võib sõltuda minu kandideerimise edukus? Kuidas kirjutada CVd, kui varasem töökogemus veel puudub? Kuidas kirjutada enda iseloomustust? Kas ja missugune pilt tasuks CV-le lisada? Mida kirjutada lahtrisse „CV eesmärk“, kui minu eesmärk on kõigest haarata soovitud töökoht?

Väldi vigu ja „tööauke“

"Peamised vead, mida töövõtjad CVdes teevad, tulenevad aga hooletusest ja kiirustamisest," oli Auväärt veendunud. "Näiteks kirjavead, kiirelt koostatud CV, kus puudub töökogemuse ja oskuste kirjeldus, ebaprofessionaalne pildivalik või veider e-posti aadress võivad kiirelt rikkuda esmamulje." Auväärt rõhutas, et kandideerimisavaldust ei tohi võtta kergekäeliselt – mõnest lisaminutist ning -pingutusest võib sõltuda võimalus pääseda töövestlusele, ja kogu kandideerimisprotsessi edukus. 

Sinu tellimus on lõppenud.

Sul pole veel Äripäeva tellimust?

või Loe Äripäeva tutvumishinnaga 1 euro nädalas
Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
03. August 2016, 07:50
Otsi:

Ava täpsem otsing