Karmistuvad nõuded panevad põllumehed sundseisu

19. august 2016, 11:15
Sõnniku laotamiseks mõeldud tehnika tuleb välja vahetada, milleks põllumeestel raha napib.
http://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20160819/USEFUL/160819702/AR/0/sõnnik.jpg

Niigi keerulises olukorras põllumehed on pandud veelgi raskemasse seisu, sest seadusemuudatus sunnib senised masinad välja vahetama ja alternatiivseid põlluharimise viise otsima.

„Uued nõuded vajavad väga palju raha. Nii kiiresti ja järsku ei tohiks sedavõrd kardinaalseid nõudeid esitada, vajame pikemat üleminekuperioodi,” rääkis Kellamäe talu peremees Jaak Kõivu veekaitseseaduse muutmisega kaasnevatest mõjudest.

Sel aastal jõustunud seadusemuudatusega ei ole sõnniku aastaringne hoidmine põllul aunades enam lubatud. Hoiustada võib ainult tahesõnnikut, mille kuivainesisaldus on vähemalt 25%, sedagi kuni kaheksa kuud. Kõivu sõnul tähendab seadusemuudatus arvestatavaid lisainvesteeringuid, mis asetab niigi täbaras seisus põllumeeste õlule veelgi rängema koorma.

„Probleem on selles, et siin rikutakse juba esiisade traditsioone, kus sõnnikuaunad käärisid põldudel üle aasta, mille käigus käärimisel hävinesid ka umbrohud. Nüüd tuleb sõnnik koos umbrohuseemnetega laotada põllule. See nõuab lisakulutusi umbrohtude hävitamiseks ja herbitsiidide ostmiseks,“ märkis Kõiv. Samuti tuleb arvestada lisakuludega sõnniku kuivaine sisalduse määramiseks ja uute seadmete ostmiseks või vastava teenuse tellimiseks.

Sinu tellimus on lõppenud.

Sul pole veel Äripäeva tellimust?

või Loe Äripäeva tutvumishinnaga 1 euro nädalas
Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
19. August 2016, 11:18
Otsi:

Ava täpsem otsing