Pühapäev 19. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Vahur Kraft finantsmaailma 50 hulgas

05. jaanuar 1998, 00:00

Ajakiri Euromoney valis Eesti Panga presidendi Vahur Krafti maailma edukama viiekümne alla 40aastase tippfinantsisti hulka.

Euromoney hinnangul on Eesti positsioon postsotsialistliku süsteemi ühe stabiilsema ja edukama majandusena paljuski Eesti Panga 36aastase presidendi teene.

«... Krafti poliitika, mis on kavandatud majandusliku avatuse, dereguleerimise ja asjatundliku erasektori juhtimise soodustamiseks, on loonud tausta jätkuvaks majanduskasvuks ja märkimisväärseteks välisinvesteeringuteks...» kirjutas Euromoney. Krafti prioriteet on krooni stabiilsuse tagamine integreerumisel rahvusvahelise finantssüsteemiga, lisati prestii?ikas ajakirjas.

Eesti majandust nimetas Euromoney hästi juhituks, reguleerituks ja kontrollituks.

Erinevalt teistest tippviiekümnesse pääsenud finantstegelastest peab Euromoney Krafti puhul vajalikuks esile tuua ka tema isiksuseomadusi. «Krafti tuntakse kui vaikset korralikku meest,» kirjutas Euromoney.

Ajakiri toonitab, et erinevalt 1995. a Eesti Pangast lahkunud Siim Kallasest pole Kraft seotud poliitiliste ringkondadega ja ta kavatseb töötada pangas veel aastaid.

Teistest Kesk- ja Ida-Euroopa ning endise NSVLi noortest finantsistidest tõi Euromoney esile Moskva Panga presidendi Andrei Borodini, Gruusia rahandusministri Mihhail T?ukua?vili, Renaissance Capitali juhi Boriss Jordani, Kasahstani keskpanga presidendi Oraz Jandosovi, Venemaa keskpanga aseesimehe Deniss Kisseljovi ja Minsk Komplex Banki juhi Jevgeni Kravtsovi. BNS

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. November 2011, 18:04
Otsi:

Ava täpsem otsing