Kergete nahavigastuste hooldusvahendid reisil -- plaastrid ja salvid

13. jaanuar 1998, 00:00

Kui soovite reisi ajal olla kindlustatud võimalike nahavigastuste ja neist tulenevate ebamugavuste vastu, peate end kindlasti varustama haavaplaastritega. Neid leidub igas apteegis suures valikus ja väga erinevas hinnaskaalas.

Ideaalne plaaster on valmistatud elastsest kiudriidest ja liibub kindlalt kehavormide ümber.

Haavaplaastri liimiga kaetud pind ei tohi ärritada nahka. Plaastril olev haavapadi peab olema tehtud spetsiaalsest hästiimavast viskoosvatist, mis ei jää haava külge kinni.

Osal plaastritel on pakendil märge, et sobib kasutamiseks allergilistele ja tundliku nahaga inimestele.

Valik tuntud haavaplaastritootjaid:
-Beiersdorfi toodeHansaplast
-Johnson & Johnsoni toode Band-Aid jt.

Probleemsetele haavadele tasuks osta ühekordses pakendis steriilseid haavaplaasterid:
-Mölnlycke toodangut
-Kolmi-Setitoodangut jt.

Haavahooldusvahenditest peaks reisile kaasa võtma ühekordses pakendis alkoholiga immutatud desinfitseerivad haavapuhastuslapid.

Nahavigastuste hoolduseks tasuks reisiapteeki pakkida ka mõned käepärased ravimid, mille valik sõltub reisi iseloomust. Matkale minnes võiks see valik olla tavalisest laiem ja läbimõeldum.

Kergete vigastuste (putukahammustused, kergemad haavad, marrastused) infektsiooniprofülaktikaks on mõeldud antiseptilised kreemid. Neid leidub igas apteegis, kuid valik on väga erinev.

Näitena sobib Wolff-Arzneimitteli firma Linola-Septi kreem. See on antibakteriaalne, toimides kümmekonna eri mikroobi vastu, ning omab ka antimükootilist (st seenevastast) toimet. Kreem ei ärrita nahka. Selle jahutav toime leevendab valu ja sügelust. Määre kantakse kaks korda päevas haigele nahale ja kaetakse sidemega.

Kreem on vastunäidustatud vaid jooditundlikele inimestele. Linola-Sept maksab alates ca 40 kroonist.

Põletust leevendavad ravimid

Haavade, põletushaavade, naha haudumise ja kareda lõhenenud naha hoolduseks kasutatakse Panthenoli, mida on nii salvi kui aerosoolina. Reisile on mugavam võtta kaasa salvi. Panthenol kantakse kahjustatud piirkonnale alates ühest korrast päevas vastavalt kahjustuse raskusele. Panthenol salvina maksab alates ca 32 kroonist, aerosoolina alates ca 70 kroonist.

Päikesepõletuse, haudumuse, aga ka lõike- ja kriimustushaavade jne puhul on sobiv kasutada Desitin-salvi, mida määritakse nimetatud juhtudel puhastatud nahale 3--4 korda ööpäevas. Salvi võib määrida ka laste nahalööbele. Desitin vähendab valu ja sügelust ning moodustab nahale kaitsekihi, mis nõrgendab ärritust. Hind olenevalt tootjast alates ca 35 krooni.

Antiseptiline kreem:

Linola-Sept hind alates ca 40 kr
tootja Wolff-Arzneimittel

Haavasalvid:

Panthenol saadaval salvina ja aerosoolina
salv alates ca 32 kr
aerosool alates ca 70 kr

Solkoseryl saadaval ?eleena ja salvina
kiirendab haava paranemist

Intrasite Gel käepärases pakendis
igasugustele haavadele
pehmendab ja puhastab haava
hind alates ca 55 kr

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. November 2011, 18:06
Otsi:

Ava täpsem otsing