Teisipäev 24. jaanuar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Tark turvakaamera

13. jaanuar 1998, 00:00

Turvakaamerates on alustatud sama mooduli kasutamist, mis seni oli vaid kantavate videomagnetofonide üheks põhikomponendiks. See on paindliku (muudetava fookuskaugusega) zoom-objektiiviga kaameramoodul. Eriti sobivaks osutuvad sellised kaamerad sfäärilistes läbipaistvates kestades kasutamiseks (eelkõige oma väikese pikkuse tõttu).

Suur tootmismaht võimaldab valmistada kaameramooduleid äärmiselt täiusliku juhtelektroonikaga. Näiteks on kaameral CD400 44 parameetrit, mida saab seadistada otse valveruumist (s.h fookuse muutmise kiirus, tagavalguse kompensatsioon, värvilisus, heledus, värviskaala). Nii saab operaator valida vastavalt oludele -- öö, päev, suvi, talv, valgustus --, alati sobivaima kaamera tööre?iimi. Kasutusalaks on eelkõige mitmesugused suure eraldusvõimega videojälgimissüsteemid.

Muudetava vaatekaugusega objektiivid leiavad videojälgimissüsteemides laia kasutamist.

Seni on olnud tegemist eraldi objektiivi ja kaameraga, kuid juba on turule ilmunud ka sisseehitatud zoom- objektiiviga kaamerad.

Sellise kaamera plussiks on väikesed gabariidid ja see, et objektiiv ja kaamera ei vaja eraldi kokkusobitamist.

Miinuseks on asjaolu, et kui objektiiv on mingil põhjusel katki, siis pole ka kaameraga midagi teha.

Kui see tehnika tõestab oma töökindlust, siis arvestades ka turvaturu mõningat konservatiivsust, leiavad kirjeldatud kaamerad varsti ka laiemat kasutamist.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. November 2011, 18:06
Otsi:

Ava täpsem otsing