Ennustus

15. jaanuar 1998, 00:00

Hansapanga ja Hoiupanga ühinemine pakub avaraid võimalusi spekulatsioonideks, mis pangandusmaastikul edasi toimuma hakkab. Pakun välja mõne ennustuse 1998. aastaks.

Veel sel kevadel viiakse läbi ühinenud panga fondiemissioon -- seniste aktsionäride aktsiate arv tõstetakse kasumi suunamisega aktsiakapitali kahekordseks. Kuu aega pärast emissiooni, kui aktsia hind börsil on enam-vähem saavutanud emissioonieelse taseme, kuulutatakse välja avalik aktsiaemissioon, müüki läheb 20 miljonit uut aktsiat nimiväärtusest vähemalt 15 korda kõrgema hinnaga. Üle 50 protsendi emiteeritud aktsiatest läheb välisinvestorite kätte.

Emissiooniga laekunud enam kui 3 miljardist kroonist suunatakse 70 protsenti välisinvesteeringuid ootava Venemaa pangandusturu hõlvamiseks. Ülejäänud 30 protsenti läheb oma senise tegevuse arendamiseks Lätis ning Leedus, kus aasta lõpuks muututakse domineerivaks.

Välispangad loobuvad lõplikult oma senistest kavatsustest Eestis tütarpanku asutada.

Ühinenud pank võtab vastu otsuse avada hiljemalt 1999. aastal katseliselt oma iseseisev filiaal Helsingis ning Stockholmis. Vastukaaluks asuvad põhjanaabrite pangandusringkonnad levitama kuuldusi Eesti majanduse ja panganduse peatsest kokkuvarisemisest.

Euroopa rekonstruktsiooni ja arengupanga (EBRD) pealekäimisel neelab ühinenud pank alla Maapanga.

Ühinemisläbirääkimistel jõuavad kokkuleppele Forekspank ja Investeerimispank.

Ühispank liidab endaga Tallinna Panga.

ERA Panga omanike kätte läheb üle 50 protsendi EVEA Panga aktsiatest, kuid pankade ühinemist ei toimu. ERA Panga omandusse läheb ka üle 10 protsendi Krediidipanga aktsiatest.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing