Venemaa lähtub kauba kogusest

15. jaanuar 1998, 00:00

Uued tollimäärad on spetsialistide hinnangul kehtestatud väga suured, Eesti tootjaist on suurimad kannatajad piimatöötlejad.

Majandusministeeriumi väliskaubandusosakonna juhataja Tiit Reiman avaldas arvamust, et mingit erilist tagasilööki Eesti ettevõtetele Venamaa uutest tollimääradest ei tule.

Eesti tootjail on mitmeid skeeme, kuidas oma toodangut Venemaale viia, ja praeguse seisuga on Venemaa Eesti ekspordipartnerite seas esikohal, lausus Reiman. «Arvestades, et Venemaal on Eesti toodangu vastu suur huvi, siis ma usun, et selles olukorras on väljapääs olemas,» sõnas Reiman.

Eesti kaubandusesindaja Moskvas Anne Hansberg ütles, et tema küll ei oska öelda otsest põhjust, miks Venemaa veebruaris uued tollimäärad kehtestab. Mingit ametlikku selgitust valitsuse määruse kohta pole Hansberg Venemaa valitsusringkondadest kuulnud.

«Ma arvan, et ilmselt soovib Venemaa kõigest väest kätte saada tollitasu, mis muidu jääb hinnas varjatuks,» sõnas Hansberg. Ta avaldas aga imestust selle üle, kui kõrged võrreldes senistega on uued tollimäärad.

«Kui varem oli neli krooni maksva piimaliitri tollimäär 80 senti, siis nüüd on liitri piima pealt võetav tollimaks ligi neli krooni ehk sama palju, kui piima liiter ise maksab,» rääkis Hansberg.

Ilmselt järgneb nende räigete tollide tõttu ka tagasilöök Venemaa enda siseturul, lisas ta.

Välisministeerium ei osanud anda täpsemat kommentaari Venemaa kehtestatud tollimaksude kohta, sest mingit kirjalikku teadet viimase tollitariifi muutuse kohta ministeeriumis polevat.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing