Teisipäev 21. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Soone sai aasta kütuseärimeheks

19. jaanuar 1998, 00:00

«Valik näitab, et tööstus on siiski oluline,» kommenteeris õliliidu president Toomas Saks, kes on RE Eesti Kütus peadirektor.

Isegi kui bensiinitootmine ei käivitu, on vähemalt eeltöö tehtud, lisas ta. «Ja kui ühel hetkel vaja läheb, on paberid kohe sahtlist võtta,» märkis Saks.

Kiviteri põhitoodang on põlevkiviõli, mida segatakse kütustega. Kiviteri plaanitav mininaftatehas, mis suudaks ümber töödelda kuni miljon tonni naftat aastas, maksab Soone teatel kuni 100 miljonit dollarit ehk 1,45 miljardit krooni.

Mullu tootis Kiviter mõni tuhat tonni bensiini oktaanarvuga 95.

Aasta kütuseärimehe valisid õliliitu kuuluvate kütusefirmade juhid salajase hääletamisega. Õliliidu juhatus pakkus välja kolm kandidaati: Jüri Soone, ASi Alexela Oil peadirektor Heiti Hääl ja Bekkeri sadama tüli ühe osapoole ASi N-Terminaal nõukogu esimees Endel Siff.

Esimest korda valis õliliit aasta kütuseärimehe eelmise aasta algul, kui selle tiitliga pärjati ASi Pakterminal nõukogu esimees Aadu Luukas. Tema eestvõttel lahenes 1996. aastal pikka aega ummikseisus olnud Tartu Kommertspanga võlanõue Eesti Kütuse vastu.

Mulluseks olulisemaks tehinguks kütuseturul pidasid kütusefirmade juhid Kiviteri erastamist ASi Eriõli poolt.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing