Teisipäev 28. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Tallinn soovib maavanema kohustusi

19. jaanuar 1998, 00:00

Reedel Tallinna juhtimise põhimõtted avalikustanud linnavolikogu esimehe Edgar Savisaare sõnul kehtestaks Tallinna staatuse seadus pealinnale maavanema funktsioonid.

Pealinna staatuse seaduseelnõu kohaselt vabastataks Tallinn Harjumaa valla seisusest ja maavanema ülesanded antaks ka linnapeale või linnavolikogule.

Tallinna juhtimise teeside eelnõu järgi oleks linna juhtide valimiseks kaks võimalust -- linnavolikogu valib linnapea, kes esitab volikogule kinnitamiseks linnavalitsuse koosseisu või et volikogu esimees oleks ka linnapea. Viimasel juhul oleks linnavalitsus volikogu minimudel, kuhu kuuluksid linnapea ja volikogu komisjonide esimehed. Savisaare ütlusel hakkaks seadus kehtima pärast järgmisi volikogu valimisi, s.o 1999. a sügisel. Tegemist oleks detsentraliseerimisprotsessiga, kommenteeris ta.

«Ei saa olla juttugi Tallinna staatuse seadusest,» lausus volikogu reformierakonna fraktsiooni esimees Rein Voog. «Sellise seaduse vastuvõtmisel hakkavad tekkima ka sellised seadused nagu Tartu staatuse seadus ja Loksa staatuse seadus.»

Voog lisas, et linnavalitsus saatis eelnõu valitsusele, kellelt see omakorda läheks riigikokku, kuid valitsusest see opositsiooni vastuseisu tõttu ilmselt läbi ei lähe.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing