Reisil ilmnevate kõhuvaevuste puhul on hea abi leida omast käest

20. jaanuar 1998, 00:00

Välisreisidel, eriti eksootilisi maid külastades varitseb meie põhjamaist turisti hulk tervisehädasid, mille võib tingida harjumatu koostisega või ebakvaliteetne toit, väike eksimus hügieeninõuete täitmisel jne.
Enim ebamugavusi võivad tekitada ootamatud kõhuhädad.

n Kõhukinnisus
Kõhukinnisus on tavaline tervisehäire, mis tekib tihti siis, kui elus toimuvad äkilised muutused (toidumuutused, reisimine, stress jne).

Tuntud lahtisteid (bisakodüül, senna) ei soovi paljud kasutada, sest kardavad kontrollimatut kõhulahtisust, valusid, kõrvalnähtusi ja sõltuvust. Senna ja bisakodüüli tabletid stimuleerivad soole motoorikat ja võivad põhjustada spasme. Neid pole soovitav anda lastele.
Senna hakkab toimima 6--12 tunni möödudes, bisakodüül 10--12 tunni pärast. Enne magama minekut võtekase 1--2 tabletti.
Hind alla 10 krooni.
Lahtistitest tasub reisile kaasa võtta firma Pharmacia&Upjohn lahtistit Microlax. Ravim toimib paikselt. Tänu kõrvaltoimete puudumisele võivad seda kasutada ka rasedad.
Veerand tundi pärast ravimi kasutamist on kõhukinnisus möödunud. Ravimi kasutamise lihtsus ja toime efektiivsus annab võimaluse häirimatult kulgevaks päevaks.
Ühe tuubi Micraolaxi hind on alates ca 10 kroonist.

n Kõhulahtisus
Järgnevalt nõuanded kõhulahtisust mõjutavate ravimite kohta. Neid kasutatakse mürgistusest, harjumatust toidust, halvakvaliteedilisest veest vms tulenevate kõhuhäirete kõrvaldamiseks.

Vabamüügiravimite hulgas on laialt levinud ravimiks kõhulahtisuse puhukssöetabletid. Toimib järgmiselt: suure poorsusega ravimi-adsorbendi pinnale kogunevad soolt kahjustanud mürkained, mis väljuvad organismist koos süsi-adsorbendiga muutumatul kujul. Sellest tingituna võetakse sütt pärast sööki 4--8 tabletti korraga koos veega.
Tugevate mürgistuste puhul võivad söetabletikogused olla veelgi suuremad.

Sarnase toimega on firma Pfizer toode Rheaban maximum strenght. See on kiiresti toimiv ravim kõhulahtisuse, sellega kaasnevate valude ja krampide korral.
Tabletid neelatakse koos veega tervelt alla. Kui ilmneb kõhulahtisus, võtab täiskasvanu kohe 2 tabletti, lapsed 1 tableti. Laste ööpäevane annus ei tohi ületada 6 tabletti, täiskasvanul 12 tabletti.
Rheaban maksab alates ca 47 kroonist.

Vees lahustatav pulber Smecta on efektiivne nii lastele kui ka täiskasvanutele. Seda kasutatakse ägeda kõhulahtisuse kui ka erineva päritoluga kroonilise kõhulahtisuse, «ärritunud soole» sündroomi korral, kõhupuhituse ja ülihappesuse puhul.
Smectat võib anda ka alla aastastele lastele. See on loodusliku päritoluga preparaat.
Pakk Smectat maksab alates ca 3 kroonist.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing