Reede 24. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Autosid näeb silmast silma

22. jaanuar 1998, 00:00

Kuigi Peterburi maanteel ülikiiresti valminud Balti Ameerika Auto keskuse ümber haljastus veel tegemata, on ilmne, et just see hoone saab ümbruskonna arhitektuuri tooniandvamaks osaks. Majal on värvikirev fassaad, seepärast tabab keskusesse sisenevat klienti üllatus -- sisekujundus on lahendatud äärmiselt lakooniliselt.

«Mul on oma arusaamine plekkmajadest -- selle sisekujunduses ei tohi detailidega üle pingutada, lahedus peab olema lihtne, mitte pealetükkiv,» selgitas Rein Nurmse.

Teiseks on täiesti lubamatu üle pakkuda detailidega autosalongis, kus eesmärk on eksponeerida autot, aga mitte rabada klienti eksklusiivse interjööriga.

Salongi viimistlusel on kasutatud vaid kahte värvi -- Chrysleri veidi valkjat sinist ja valget variatsioonides. Ruumi toetavad hallikad marmorreljeefvärviga kaetud sambad. Silmakujulise salongi põrandat katavad heledad matid plaadid, mis vaid keskosas asenduvad silma vikerkesta meenutava läikiva kattega. Salongi must ja sinine pehme kliendimööbel toetab ruumi kargust ja väärikust.

Rohkem värvide mängu ja mugavust loovat sinist ning halli vaipkatet on kasutatud büroo ruumides.

Tagasihoidliku salongi tervikust on puudu mõned aktsendid. Lisanduvad raamitud autoplakatid ja umbes kolme meetri kõrgused puud, vähemalt nii lubas tellija, kinnitas Rein Nurmse.

Sisekujundaja polnud tellijaga päris rahul. «Ettenähtud raha oli vähe, et mitte öelda väga vähe, ning ka need materjalid ja vahendid tuli välja võidelda» ütles Rein Nurmse.

Tema sõnul tuli päris kõvasti vaeva näha selgitamaks tellijale, et algselt planeeritud kõige odavamad T?ehhi põrandaplaadid võiks siiski vahetada palju korralikumate Itaalia plaatide vastu.

«Odav, lihtne ja funktsionaalne,» võttis Rein Nurmse uue autokeskuse sisekujunduse kolme sõnaga kokku.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing