Korraliku tooli valikul tuleks lähtuda kolmest kriteeriumist

22. jaanuar 1998, 00:00

Turul pakutavatest toolidest endale sobivat valides tuleks kliendil lähtuda kolmest kriteeriumist: maitsest, kvaliteedist ja funktsionaalsusest.

Siiani ongi tooliostja suures osas lähtunud ainult subjektiivsest maitsest, edaspidi oleks tooli valijal kasulik jälgida ka teisi olulisi näitajaid: funktsionaalsust ja kvaliteeti.

Tooli ostmisel on alati tähtis jälgida, kui mugav on selles istuda või millised võimalused on tooli mugavusastet reguleerida. Kõik tooli detailid tuleks ostmisel üle vaadata -- alates ratastest ja lõpetades käetugedega.

Nii näiteks tuleks tooli rattad valida kasutuskoha põranda järgi. Tavalised rattad sobivad igasugusele põrandale, kuid spetsiaalsed, pinda mittekriimustavad rattad on mõeldud lakitud põrandatele.

Korraliku tooli iste peab olema samuti reguleeritav, nii et seda võib tavaasendist kallutada taha puhke- või kiikeasendisse. Mõlemal juhul on asend kindlalt fikseeritav. Loomulikult saab kvaliteettoolil reguleerida istme kõrgust.

Reguleeritav seljatugi tõstab oluliselt toolikasutaja töövõimet ning korrigeerib istumisasendit ega lase seljal nii ruttu väsida.

Madala seljatoe reguleerimisel on oluline jälgida, et see toetaks selga. Kõrge seljatoega toolil peaks saama reguleerida peale toe asendi samuti seljateo nõgusust.

Kvaliteettoolil on võimalik sättida ka käetoed istujale mugavasse asendisse. Käetoed võivad olla pehmed, nahast või riidest, kuid eriti ei soovita plastmassist tugesid -- need lõhuvad riideid.

Tarbija jaoks on põhiliseks kvaliteedinäitajaks garantiiaeg ja paraku ka tooli hind. Reguleeritav tool koosneb küllaltki erinevatest mehhanismidest, mille kulumis- ning töökindlus ja vastupidavus kajastub sageli ka toote hinnas.

Tooli kvaliteedi juures on tähtis istme kangamaterjal. Kallimate toolide kangas on kulumiskindel ega määrdu.

Loomulikult ei hakka ostja poes uurima, missugusest materjalist on valmistatud ning kui vastupidavad on tooli mehhaanilised osad. Oluline on uurida tootele tehase poolt antud garantiid, mis väljendabki toote kõikide osade töökindlust.

Korralikule toolile annab tootja vähemalt kolmeaastase garantii, selle normaalseks kasutuseaks loetakse aga viit aastat.

Hind ning kvaliteet on omavahel seotud. Vastupidava töötooli hind algab 3000 kroonist, juhitoolid maksavad rohkem kui 8000 krooni.

Tooli hind oleneb reguleerimise võimalustest. Mida kallim tool, seda rohkem peab kasutaja saama tooli mugavamaks sättida.

Alla kahe reguleerimsviisi tavaliselt kvaliteettoolil ei ole, heal toolil on viis reguleerimismoodust.

1. tooli kõrgus
2. istme kalle põranda suhtes
3. seljatoe kalle, kõrgus ja kaugust toolist
4. seljatoe nõgusus
5. käetugede kõrgus

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing