Purunenud veetammi ehitus kindlustati BICOs

26. jaanuar 1998, 00:00

Neljapäeva purunes Ülemiste veepuhastusjaamas tamm, mille tagant pääses valla 60 000 tonni vett. Vesi tungis sissevoolu pumpla kanalisse, mida sel ajal rekonstrueeris üheksa inimest. Üks tööline hukkus, ütles ASi Tallinna Vesi pressinõunik Valdur Vaht.

Ülemiste veehaaret rekonstrueerib ehitusfirma EMV, kes on sõlminud ehituse kindlustuslepingu BICOga. BICO ehituskindlustuse projektijuht Kalle Antson ei soovinud kommenteerida, kui suur on objekti kindlustussumma. Kuna tegemist on suure objektiga ning selle kohta on olnud palju lepinguid, siis on selgitamisel, milline on see konkreetne juhtum, ütles BICO ehituskindlustuse projektijuht Kalle Antson.

Tammi purunemise põhjuste selgitamiseks moodustatakse komisjon, kuhu kuuluvad ehituse projekteerijad, ehituse tellija esindajad ja kindlustusfirma esindajad. Komisjon selgitab välja, mis tegelikult juhtus, et sellest siis ka avalikkust teavitada, ning teeb otsuse, kuidas edasi tegutseda, ütles EMV ehitusdirektor Peep Siitam.

Tammi purunemine Tallinna veevarustusele ei mõju, sest tegu oli poolelioleva ehitusega, ütles Ülemiste veepuhastusjaama veetootmisdirektor Toivo Eensalu.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing