Pühapäev 4. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Electrolux rendib peakontori valmivas majas

27. jaanuar 1998, 00:00

«Kontserni põhimõte on tegelda asjadega, mida oskab, ja maja haldamine ei kuulu meie tegevusvaldkonda,» ütles Electrolux Eesti juhatuse esimees Priit Raud. Kinnisvara omamine on kontsernis suur erand, kinnitas Raud. «Seda on tekkinud firmade ostu ja ülevõtmisega või näiteks Kagu-Aasias, kus teistmoodi on mõeldamatu,» ütles ta.

Eestis üritavad ettevõtted vastupidi maailmapraktikale ise majaomanikud olla, lausus Merko Kinnisvara omanikfirma ASi Merko Ehitus nõukogu esimees Toomas Annus. «Rentnikuna on kergem maja suurema vastu vahetada, kui hästi läheb, ja vastupidi väiksema vastu, kui peab koomale tõmbama,» ütles ta.

Ligi 50 miljoni kroonise ehitusmaksumusega Electroluxi peahoone on eelmisel sügisel loodud Merko Kinnisvara esimene kinnisvaraprojekt.

Kümneks aastaks sõlmitud rendilepingu järgi kasutab Electrolux Eesti esialgu kolmveerandit peahoonest, kuhu tuleb peale kontori veel firma ladu, hooldus ja kauplus. Ülejäänud pinna rendib Merko Kinnisvara esialgu välja, kuid Electroluxil on lepingu järgi õigus laienemise puhul oma rendipinda suurendada.

Kui suur on sügiseks valmiva hoone rendihind, ei soostunud osapooled avalikustama. Toomas Annuse sõnul ei ületa renditulu lepinguperioodil ehitusse investeeritud laenuraha koos intressidega.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing