Tõrva

27. jaanuar 1998, 00:00

 • turisti poolt kulutatav summa päevas:ca 100 kr
 • turisti kulutuste arenguruum: alates 300 kr
 • raha kulutamise võimalused: toit, suveniirid, panga- ja sideteenused
 • võimalik turismialane investeering: konverentsikeskus nüüdisaegsete polüfunktsionaalsete saalide, restorani ja hotelliga
 • Turismist lähtuvalt on talvekuud Tõr-vas madalseisus -- saab looduses jalutada, suusatada, aga see on ka kõik. Liigendatud maastik annab häid võimalusi.

  Meie praeguseks sihtrühmaks on matkaja tüüpi puhkaja, omal käel seikleja. Enamik Tõrva külalisi satub siia siiski tööasjus või siis sugulastele-tuttavatele külla. Pühade ajal on linnapilt märksa kirjum. Suund on transiitreisijale ja kaugemas plaanis ka konverentsituristile. Suveks ootame intellektuaalsete huvidega turisti, kes eelistab rahu ja vaikust.

  Majutuskohtadega on hetkel suur probleem. Kui keegi satub siia jaanuaris-veebruaris, on pakkuda vaid külalistekorterit. Suvel aga peaks käivituma bed & breakfast'i projekt, käiku peaks minema pansionaat.

  Söögikohti on Tõrvas neli, ehkki üle keskmise kvaliteetsest söögikohast rääkida ei saa. Parim on Tümpsu baar, kus saab süüa ka õhtul ning menüüs on 3--4 praadi. Julgen kinnitada, et juuli lõpuks on meil olemas üldtunnustatud kvaliteedinormidele vastav söögikoht.

 • turisti poolt kulutatav summa päevas:ca 200--300 kr
 • turisti kulutuste arenguruum: alates 400kr
 • raha kulutamise võimalused: toit, majutus, kultuuriüritused, suveniirid, kohalike meistrite käsitöö, turismiinfo materjalid
 • võimalik turismialane investeering: nüüdisaegne hotell ja restoran, linna olulisemate ehituste renoveerimine
 • Kuna Tõrva asub teede ristumiskohas, külastavad meid põhiliselt transiitreisijad, kes tulevad Tartu, Pärnu või Valga poolt. Praegu pole meil läbisõitjat just paljuga köita, sest lund ei ole, suuri mägesid samuti. Barclay de Tolly mausoleum, ainus Baltimaades, aga ka Helme koopad peaks pakkuma huvi aasta läbi.

  Ehkki korralikku restorani Tõrvas kahjuks pole, külaline söögimurega hätta ei jää. Tümpsu baaris pakutav on igati maitsev ja odav. Koht ise on hubane ja seal saab süüa ka hilisõhtul.

  Majutuskohtadest on Tõrval pakkuda nn külalistekortereid, kus üks koht maksab ca 150 krooni. Majutus on odav kohalikus spordihoones, ent need toad sobivad pigem matkasellile ja noortegruppidele. Kui külalistekorterid on hõivatud, soovitame majutuskohti Otepääl või Valgas.

  Kultuurielu keskuseks nädalalõputi on kiriku hea akustikaga kammersaal, kus suvel esines Hortus Musicus ja Rein Rannap. Sportlikest hobidest saab spordihoones mängida tennist, Söödi talu Helmes pakub aga ratsutamist.

  ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
  06. December 2011, 19:34
  Otsi:

  Ava täpsem otsing