Algab Davosi foorum

29. jaanuar 1998, 00:00

Nädal aega kestva maailma ühe kaalukama majandusfoorumi avab Saksa liidukantsler Helmut Kohl. Maailma turud ootavad Davosist selgeid vihjeid suurriikide edasise majanduspoliitika kohta. Seetõttu on suurema tähelepanu all USA aserahandusministri Lawrence Summersi ja IMFi asetegevdirektori Stanley Fischeri esinemised. Ka ametist lahkunud Jaapani rahandusministri Hiroshi Mitsuzuka asemel foorumile saabunud aseministrilt Eisuke Sakakibaralt tahetakse kuulda Jaapani majanduse stimuleerimise konkreetsetest abinõudest.

Tai, Lõuna-Korea, Hongkongi ja Indoneesia liidrid püüavad Davosis taastada muu maailma usaldust oma riigi majanduse vastu ja hajutada kartust, et Aasia kriis võib hakata segama ülemaailmset vabakaubandust ja selles vallas kavandatavaid uusi leppeid. Seda teemat käsitlevad ka maailma kaubandusorganisatsiooni (WTO) juht Renato Ruggiero ja Euroopa komisjoni (EK) volinik sir Leon Brittan.

Euroopa teemadest on kõige enam huvi pakkuvad 1999. a loodav rahaliit ja see, kas Itaalia, kes on teinud sinna pääsemiseks ränki jõupingutusi, on selleks ikka küps ja kas ta ei hakka tulevast eurot nõrgestama.

Venemaalt saabub Davosi kohtumisele valitsuse juhtkolmik, peaminister Viktor T?ernomõrdin koos oma kahe asetäitja Anatoli T?ubaisi ja Boriss Nemtsoviga.

Et ?veitsis on aktuaalne II maailmasõja holocaust'i ohvrite raha saatus ?veitsi pankades, on ?veitsi presidendil Flavio Cottil kavas kohtuda USA riigisekretäri asetäitja Stuart Eizenstati ja EK voliniku Hans van den Broekiga. USA on kehtestanud 31. märtsini 90päevase moratooriumi ?veitsi pankadele majandussanktsioonide kehtestamise kohta, et anda neile võimalus enne seda lahendus leida.

Kuna Davosis on koos nii palju maailma vägevaid, on selge, miks suured firmad on valmis maksma tuhandeid dollareid, et saaksid firmade juhte kohtumisele saata. REUTER-DI-ÄP

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing