Merko Ehitus ostab Mateki

09. veebruar 1998, 00:00

Merko Ehituse finantsdirektor Ülo Metsaots põhjendas uudisteagentuurile BNS Mateki ostmist sellega, et kindlustada Merko Ehituse tegevus ka väikemajade ehitusturul. Metsaots ütles, et kuni ostulepingule allakirjutamiseni ei saa ta hinnast rääkida. «Merko Ehituse bilansi ja kasumiaruande jaoks pole tehing liialt koormav,» ütles Metsaots. «Kuna Merkol on hea likviidsus, suudetakse olemasolevate vahenditega hind katta.»

Merko Ehituse tegevdirektor Toomas Annus oli tehingut kommenteerides napisõnaline. Ta ütles vaid, et tehing oli firmale majanduslikult kasulik.

Matek toodab lisaks kokkupandavatele väikemajadele ka Eesti turul edukat täitematerjali Makroflex. «Ehituskeemia vastu ei tundnud me huvi seetõttu, et see polnud müügis,» lausus Annus.

Mateki haldusdirektor Ivo Kaasik ütles, et Matek jätkab ehituskeemia tootmist ja turustamist. Pärast ühe osa äramüümist firmas tekib kaks ettevõtet, millest üks tegeleb ehituskeemiaga, Merko Ehitus hakkab aga tegelema puitmajade ehitusega, lausus Kaasik.

Merko Ehitus saab õiguse ka Mateki erinimele. Kas Mateki nime hakatakse kasutama, Merko Ehituse juhid veel ei avalikustanud.

AS Matek kuulus seni Soome ehituskontsernile YIT-Yhtymä OY. Kontserni ratsionaliseerimisest lähtudes otsustati puitmajade tootmine jaanuaris ära müüa.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing