Pühapäev 26. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Võhma laen vajab riigi garantiid

10. veebruar 1998, 00:00

Pankrotistunud Võhma lihakombinaadi ostnud ja sinna ?ampinjonitehast rajada kavatsev AS TEB taotleb miljoni dollari, s.o 14,5 mln krooni suurusele laenuosale riigi garantiid.

Kokku võtab TEB luksusseenetööstuse käivitamiseks ühelt Hollandi pangalt koos liisinguga laenu 22 mln kr, ütles TEB rahandusdirektor Jaak Karu.

TEB laenul on juba ühe suure Eesti kommertspanga garantii, kinnitas Karu. Hollandi pank nõuab aga ka riigipoolset tagatist, selgitas ta. Karu ei soovinud avaldada ei Eesti ega Hollandi partneri nimesid, kuid kinnitas, et Hollandi panga laenutingimused on soodsad.

TEB ootab, et regionaalarengu sihtasutus võtaks vastu korra, milliseid projekte riik on nõus toetama. Regionaalminister Peep Aru ütles Sakalale, et juriidiliselt pole sihtasutusel õigust laenutagatist anda, kuid umbes kuuga peab otsustama, mis juhul sihtasutusel selline õigus on.

Karu sõnul saaks juba kahe nädala jooksul pärast positiivset otsust asuda Võhma kombinaadis ehitustöid tegema, et tootmistegevus saaks poole aasta pärast alata. BNS

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. November 2011, 18:11
Otsi:

Ava täpsem otsing