Laupäev 25. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Olari Taali majandushuvid veel teadmata
Loodav seadus annab ametnikele deklareerimiseks kauem aega

11. veebruar 1998, 00:00

Siseministeeriumi pressiesindaja Anu Puusepp ütles, et siseministeeriumi personaliosakonnale Olari Taal oma majanduslike huvide deklaratsiooni esitanud veel ei ole. Samuti pole see jõudnud riigikontrolörile.

Riigikogu ajutise korruptsioonikomisjoni esimees Jaan Pöör ütles, et Olari Taal peaks oma deklaratsiooni esitama 1. märtsiks. Kehtiva korruptsioonivastase seaduse järgi tuleb majanduslike huvide deklaratsioon esitada 1. märtsiks või kolme kuu jooksul pärast ametisse asumist. Taal on siseminister alates 28. jaanuarist.

Jaan Pöör rääkis, et olukorda võib muuta uus korruptsioonivastase seaduse eelnõu, mida soovitakse vastu võtta veel selle kuu jooksul. Praegu menetluses oleva seaduseelnõu järgi viiakse Pööri sõnul majanduslike huvide aruande esitamise tähtaeg kokku tulumaksu deklaratsioonide tähtajaga, s.o 31. märtsiga. Teise muudatusena hakkavad deklaratsioonid laekuma siis korruptsioonikomisjonile, lisas Pöör.

Uue eelnõu põhimõte on, et majanduslikke huve deklareeritakse ametisse nimetajale, täpsustas riigikogu õiguskomisjoni esimees Daimar Liiv. «Riigikogu võtab ametisse nimetamisega endale vastutuse,» ütles Liiv, «järelikult ta peab saama neid isikuid ka kontrollida.»

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. November 2011, 18:11
Otsi:

Ava täpsem otsing