Neljapäev 23. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Jaapani pankade reiting langeb

16. veebruar 1998, 00:00

Jaapani jeeni kurss muutis otsustavalt suunda pärast reitinguagentuuri Moody's teadet suuremate Jaapani krediidireitingute alandamise kohta. Moody's teatas, et alandas Daiwa panga reitingut ja plaanis on alanda Tokio-Mitsubichi ja Dai-Ichi Kangyo pankade reitingut. Negatiivselt mõjus jeeni kursile ka USA aserahandusminister Lawrence Summersi skeptiline hoiak Jaapani majandusabi paketi kohta, mis tema sõnul on osaliselt liiga vähe lahti kirjutatud ning ebapiisav. Negatiivsed uudised Jaapani pangansussektori kohta ning kasumivõtmine viis alla Tokio börsi aktsiate hinnad üle 2 protsendi ning dollari kursi rohkem kui jeeni võrra 125,48 USD/JPYni.

Analüütikute sõnul oli jeeni viimaste nädalate tugevdanud mitte ainult lootused Jaapani majanduse elavnemise suhtes vaid ka uskumus, et Kagu-Aasia finantskriis on oma põhja saavutanud. Arvestades Indoneesia sündmusi tundub siiski, et hõiskamiseks on aeg liiga varajane. Indoneesia ruupia langes reedel üle 20% ning kaalutakse üleminekut valuutakomitee süsteemile.

Dollar tugevnes jõudsalt ka Saksa marga suhtes. Saksamaa majandusministeerium prognoosib möödunud aasta viimase kvartali majanduskasvu ligikaudu võrdsena kolmanda kvartali kasvuga, mis tähendab, et aastaseks kasvuks tuleb 2,4%. Tulemus jääb veidi tagasihoidlikumaks, kui loodeti. Samas viitab mõõdukas majanduskasv sellele, et Saksamaa liidupank lähiajal intressimäära ei tõsta. Nii tõusiski dollari kurss reedel 1,827 DEMni ehk 14,616 kroonini. Õhtuks oli langes USD kurss 1,82 margani.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing