Äri on võimalik ka väljaspool GSMi levipiirkonda

19. veebruar 1998, 00:00

Tööstandard: INMARSAT Mini-M
Kõneaeg: 2,5 tundi
Ooteaeg: 24 tundi
Standardlaadimisaeg: 6 tundi
Kaal: 2,3 kg
Mõõtmed: 52x270x200 mm
Hind: 60 000--112 000 krooni olenevalt tüübist
Allikas: AA-SAT Professional OÜ

Elame ja töötame Eestis ning oleme harjunud mobiiltelefonisidega. Nii kaasaegseid mobiilsivõrke ei ole kõikides maailma paikades. Piirkondades, kus ei ole NMT või GSMi levi ning puuduvad muud telekommunikatsiooni võimalused, aitab satelliitside.

Piisavalt kompaktne MOBIQ satelliittelefon võimaldab helistada ja olla kättesaadav igas maailma punktis. Kõneminuti hind suvalise riigi telefonivõrku on umbes 43 krooni, seega madalam paljude maade GSMi roaming-kliendi kõnetariifist.

Satelliittelefon MOBIQ on saadaval mitme variandina -- kantava, auto- ja laevatelefonina. Põhiline erinevus nende vahel on antenni konstruktsioonis.

Kantav MOBIQ koosneb terminaalist, telefonitorust ja antennist, mis on ühtlasi ka telefoni korpuse kaaneks. Komplekti kuuluvad võrgulaadija ja toitejuhe autos kasutamiseks.

Kvaliteetse ühenduse saamiseks siseruumidest võib antenni paigutada kuni 80 m kaugusele. MOBIQiga saab ühendada faksi, tavalise telefoni ja arvuti. Kõik lisaseadmed -- lisatelefon, faks ja modem -- saavad oma telefoninumbri.

Analoogiliselt GSM-telefoniga saab seadet kasutada ainult SIM-kaardi omanik vastava koodi sisestamisel. Personaalsele SIM-kaardile on salvestatud kaardiomaniku informatsioon, aparaadis SIM-kaarti vahetades saab seda kasutada mitu kaardiomanikku. Digitaalside otse satelliidile teeb kõnede pealtkuulamise praktiliselt võimatuks. Kasutada saab lisateenuseid -- kõne- ja faksipostkasti, lühisõnumite saatmist, suunamisi, kõnepiiranguid jne.

Mugavaks lisaks on MOBIQi satelliittelefonil mitmesugused SIM-kaardi mälud, mis võimaldavad salvestada nii telefoninumbreid kui SMS-sõnumeid. Numbrite ja tekstide vaatamiseks ja sisestamiseks on telefonil suur kolmerealine ekraan.

Kõigil MOBIQi satelliittelefonidel on rahvusvahelise satelliidioperaatori INMARSAT tüübiheakskiit.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing