Laupäev 3. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Investeerimisfirmad kardavad linnavalitsuse alatut mängu

19. veebruar 1998, 00:00

Linnavolikogu esimehe Edgar Savisaare allkirja ootavas otsuse eelnõus on kolm punkti. Linnavolikogu otsustab nõustuda ASi Tallinna Vesi aktsiakapitali suurendamisega miljardi kroonini uute aktsiate väljalaskmise teel, Tallinna linn loobub aktsiate märkimise eesõigusest ja otsus jõustub vastuvõtmisest, on kirjas Tallinna linnavalitsuse alluvuses oleva linnamajanduse ameti koostatud otsuse eelnõus.

Investeerimisfirma Hansa Investments juhatuse liige Viktor Mahhov ütles, et avaliku konkursi korraldamata jätmine aktsiakapitali suurendamisel on tõenäoline.

Konkureeriva eelnõu esitanud Tallinna linnavarade ameti juhataja Eve Fink pole rahul, et eelnõus puudub emiteeritavate aktsiate arv ja nimiväärtus, aktsiate märkimise aeg ja nende eest tasumise aeg ning koht. Samas heidab ta eelnõule ette, et seal puudub aktsiakapitali suurendamise põhjendus ja ei selgu, kes korraldab emissiooni.

Äripäevale on väidetud, et linnavalitsus tahab Tallinna Vee aktsiate emissiooni konkursita müüa Balti Cresco Investeerimisgrupi ASile. Viktor Mahhov möönis, et on selliseid jutte kuulnud, kuid ta ei saa seda kinnitada. Linnavalitsusest väideti, et see on puhas spekulatsioon.

Tallinna linnavarade amet esitas novembris linnavolikogule oma eelnõu ASi Tallinna Vesi aktsiate võõrandamise kohta. Selles oli kirjas, et Tallinna linn säilitab vähemalt 67protsendilise osaluse ASis Tallinna Vesi ja linnavalitsus korraldab riigihangete seaduses ettenähtud kaheetapilise pakkumisega konkursi. Eelnõus oli kindlaks määratud ka pakkumuste esitamise tähtaeg ja sätestatud volikogu otsustusõigus vahetusvõlakirjade emiteerimise, väljaandmise mahu ja tingimuste üle.

Tallinna abilinnapea ja ASi Tallinna Vesi nõukogu esimees Ants Leemets ütles, et ta polnud nõus eelnõu tehnilise osaga ega viseerinud seda. Täpseid eelnõu tagasivõtmise põhjusi ta ei nimetanud, öeldes, et see on linnavalitsuse sisene asi.

Leemets ütles, et linnamajanduse amet esitab volikogule kaks otsuse eelnõu. Üks puudutab aktsiakapitali suurendamist ja teine osaluse muutmist, lausus abilinnapea.

Leemets kinnitas, et emissiooni korraldamiseks tehakse avalik konkurss ja aktsiakapitali on kavas suurendada 15 miljoni aktsia võrra. Arvestades ühe aktsia nominaalhinnaks 10 krooni, toob see ASile Tallinna Vesi sisse 150 miljonit krooni, ütles Leemets.

ASi Tallinna Vesi aktsiate osaluse muutmiseks hakkab tegema ettepanekuid ka linnavolikogu töörühm, kuhu kuuluvad teiste seas Edgar Savisaar ja Valve Kirsipuu. Ants Leemetsa sõnul on Tallinna Vee aktsiate võõrandamine üks olulisemaid probleeme, mis nõuab põhjalikku käsitlust ja konstruktiivseid arutlusi.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing